SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Siła amerykańskich mięśni: nowy Ford Mustang Shelby GT350 debiutuje - WIDEO

Siła amerykańskich mięśni: nowy Ford Mustang Shelby GT350 debiutuje - WIDEO

18.11.2014, godz. 13:23
Ford Mustang Shelby GT350 na bazie szóstej generacji Mustanga
Ford Mustang Shelby GT350 na bazie szóstej generacji Mustanga foto: Ford

Najnowsza generacja Forda Shelby GT350 odnosząca się do historycznego pierwowzoru odkrywa swoje możliwości. Auto otrzymało najpotęż­niej­szą wol­nos­są­cą jed­nost­kę V8 w historii Forda. Silnik o pojemności 5.2 litra wytwarza 500 KM, a napęd prze­ka­zy­wa­ny jest przez ma­nu­al­ną, sze­ścio­bie­go­wą skrzy­nię na koła tylne.

Amerykanie wracają z legendarną wersją Forda Mustanga. Kultowy Shelby GT350 stworzony na bazie najnowszej szóstej już generacji hitu ze Stanów Zjednoczonych dołącza do portfolio marki. Potężnemu silnikowi V8 przenoszącemu poprzez manualną skrzynię siłę napędową na tył, pomaga mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu typu Torsen. Co ciekawe w konstrukcji motoru zastosowano płaski wał korbowy, a to oznacza że Shelby GT350 jest pierwszym drogowym autem Forda z takim rozwiązaniem.

Zobacz też: Nowy Ford Mustang pręży muskuły na nowych zdjęciach - GALERIA

Sportowy wóz aby wytracić szybkość ma zamontowane potężne hamulce. Tarcze z przodu mają średnicę 394 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami, natomiast z tyłu zamontowano tarcze 380 mm i 4-tłoczkowe zaciski. W nadkola wstawiono 19-calowe felgi ze stopów lekkich. Co ciekawe firma Michelin przygotowała opony Pilot Super Sport specjalnie pod kątem Shelby GT350. W kabinie postawiono na bardziej stonowany wygląd wystroju oraz sportowe fotele opracowane wspólnie z Recaro.

Dla przypomnienia pierw­szy Shel­by GT350 po­ja­wił się w 1965 roku. Osobiście przy jego tworzeniu brał udział konstruktor oraz wyścigowy kierowca Carroll Shelby. Auto od standardowego modelu odróżniało się nie tylko drzemiacą pod maską mocą, ale też znacznie bardziej muskularnym nadwoziem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: