SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Silnik Volkswagena 1.4 TSI wyróżniony po raz siódmy

Silnik Volkswagena 1.4 TSI wyróżniony po raz siódmy

13.06.2012, godz. 17:12
Silnik Volkswagen 1.4 TSI
foto: Volkswagen

Silnik 1.4 TSI Volkswagena po raz siódmy z rzędu otrzymał wyróżnienie "International Engine of the Year" w kategorii pojemności skokowej 1.0 – 1.4 litra. Ten benzynowy silnik z dodatkową turbosprężarką i mechanicznym kompresorem spotkał się z uznaniem jury, jako wyjątkowo mocna i efektywna jednostka napędowa.

Nagroda ciesząca się międzynarodową renomą dla silnika 1.4 TSI, została odebrana w Stuttgarcie, przez szefa działu rozwoju silników benzynowych Volkswagena. TSI z podwójnym doładowaniem jest dostępny w klasach mocy 150 KM, 160 KM i 180 KM, oferowany jest dla wielu modeli – od Polo, przez Scirocco, po Sharana.

W uzasadnieniu jury podało że: "Ten silnik perfekcyjnie łączy przyjemność jazdy i oszczędność. 1.4 TSI to najinteligentniejsza jednostka w segmencie małych samochodów, ponieważ połączono w niej wystarczającą moc z niewielkim zużyciem paliwa".

"International Engine of the Year Award" należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży motoryzacyjnej. Nagroda jest przyznawana od 1999 roku. Przed wyłonieniem zwycięzcy 76 dziennikarzy motoryzacyjnych z 36 krajów sprawdzało silniki pod kątem ich osiągów, sposobu pracy i ekonomiczności. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2006 roku silnik Volkswagena 1.4 TSI zdobywał to wyróżnienie siedem razy z rzędu. Oprócz tego otrzymał w latach 2009 i 2010 tytuł "International Engine of the Year" w klasyfikacji ogólnej oraz "Green Engine Award" w 2009 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: