SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Citigo z ciężarową homologacją N1 do kupienia w Polsce

Skoda Citigo z ciężarową homologacją N1 do kupienia w Polsce

22.07.2014, godz. 11:13
Skoda Citigo 3d
foto: Skoda Auto

Małe samochody typu hatchback z homologacją ciężarową cieszą się w Polsce dużą popularnością. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, Skoda przygotowała ciężarową, 2-osobową wersję miejskiego modelu Citigo.

Mała Skoda spełnia wymogi unijnej homologacji N1. Za sprawą odpowiedniego przystosowania przestrzeni ładunkowej, właściciel może odliczyć 100 proc. podatku VAT od zakupu Citigo i środków wydanych na paliwo. Co ważne, przedsiębiorca nie ma konieczności prowadzić ewidencji pojazdu.

Przeczytaj też: Zmiana odliczeń VAT od aut "z kratką" już od 1 kwietnia. WSZYSTKO o nowym podatku VAT od auta firmowego

Samochód został pozbawiony tylnej kanapy, a w jej miejsce pojawiła się płaska podłoga. Przestrzeń bagażową oddzielono od przedziału pasażerskiego solidną przegrodą. Dużym plusem jest fakt, że pod podłogą kufra udało się znaleźć miejsce na koło zapasowe.

Ciężarowe Citigo jest dostępne z silnikiem 1.0 MPI w dwóch wariantach mocy: 60 KM i 75 KM. Według informacji producenta, średnie spalanie w obu przypadkach wynosi jedynie 4,5 l/100 km. Dodatkowym atutem jest możliwość założenia instalacji LPG dodatkowo obniżającej koszty eksploatacji. Wersja z homologacją ciężarową jest o 1500 zł droższa od standardowej odmiany.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: