SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Fabia teraz ze sportowym pakietem stylistycznym RS

Skoda Fabia teraz ze sportowym pakietem stylistycznym RS

13.01.2014, godz. 16:14
Skoda Fabia z pakietem sportowym
foto: Skoda Auto

Zanim Skoda zaprezentuje całkiem nową Fabię, minie niestety jeszcze trochę czasu. Hitowy model klasy B zdążył już się zestarzeć stylistycznie, dlatego Czesi aby nieco go uatrakcyjnić, proponują teraz do niego sportowy pakiet. Zestaw znany z wersji RS znacznie poprawia go wizualnie.

Popularną Fabię z dynamicznym pakietem stylistycznym RS, można kupić w wersjach wyposażenia Active Plus, Fresh i Ambition Plus. W odmianie Elegance Plus pakiet ten jest elementem wyposażenia standardowego. Warunkiem jego montażu jest dodatkowe zamówienie jednego z 6 wymienionych kolorów nadwozia: Czerwień Corrida, Błękit Race, Szary Metal, Srebrny Brilliant, Biel Candy i Czerń Magic Perłowy.

W skład zestawu wchodzi zderzak z wersji RS z okrągłymi reflektorami przeciwmgielnymi (lub przeciwmgielnymi z funkcją doświetlania zakrętów lub dziennymi LED) oraz lakierowana na czarno, dolna listwa atrapy chłodnicy. Dodatkowo można też zamówić reflektory projektorowe z czarnym wnętrzem. Duże otwory wentylacyjne w zderzaku mają czarną siatką o strukturze plastra miodu. Oferowanie pakietu stylistycznego RS w standardowej wersji modelu Fabia to ukłon w stronę wielkich sukcesów, jakie model ten osiągnął w sporcie.

Przeczytaj: Skoda Fabia II 1.2 TSI - TEST popularnego hatchbacka od SuperAuto24.pl

Fabia posłużyła jako baza dla jednego z najbardziej udanych samochodów rajdowych ostatnich lat, wyczynowej Fabii S2000. Czeski producent osiągnął z nią mnóstwo zwycięstw na odcinkach rajdowych całego świata. Czeski zespół na niedawnej gali FIA odebrał trofeum za Mistrzostwo Konstruktorów w Rajdowych Mistrzostwach FIA Azji i Pacyfiku (APRC) oraz sześć dalszych tytułów mistrzowskich dla załóg startujących w międzynarodowych seriach w Europie, Ameryce Południowej oraz rejonie Azji i Pacyfiku. Fabryczny duet SKODY - Jan Kopecky i Pavel Dresler – wygrali Fabią S2000 także Rajdowe Mistrzostwa Europy (FIA ERC), a duet Gaurav Gill i Glenn Macneall, tryumfował wśród załóg w Rajdowych Mistrzostwach FIA Azji i Pacyfiku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: