SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Kodiaq pokazana na oficjalnych szkicach

Skoda Kodiaq pokazana na oficjalnych szkicach

20.06.2016, godz. 09:27
Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq foto: Skoda

Całkiem nowa Skoda Kodiaq będzie świętowała swoją światową premierę już we wrześniu. Aby podgrzać atmosferę oczekiwania, auto mające się wyróżniać połączeniem nowoczesnego designu z ponadprzeciętną przestronnością, zostało pokazane przez Czechów na oficjalnych szkicach projektowych.

Skoda w drugiej połowie bieżącego roku rozpocznie ofensywę w segmencie SUV. Pierwszym nowym modelem będzie Kodiaq, który najpierw pojawi się na wrześniowym Salonie Samochodowym w Paryżu, a do sprzedaży trafi na początku 2017 roku. Auto będzie mierzyć 4,7 metra długości, otrzyma pokaźny rozstaw osi i krótkie zwisy. Kodiaq w przestronnej kabinie za sprawą dodatkowych dwóch miejsc zlokalizowanych w przestrzeni bagażowej, przewiezie w komfortowych warunkach siedem osób.

Przeczytaj: TEST Skoda Yeti 1.4 TSI 4x2: groźna tylko z nazwy

Według zapowiedzi Skody, duży SUV równie sprawnie poradzi sobie na drogach, jak i poza utartymi szlakami dzięki napędowi 4x4. Na nadwoziu pojawią się wyraziste, precyzyjne i ostre linie. Z przodu postawiono na gładkie klosze reflektorów łączące się z typowym żebrowanym grillem. Nie zabraknie też LED-owej technologii świetlnej. W tylnych kloszach motyw światła będzie układał się w charakterystyczny dla aut Skody kształt litery C.

- Kodiaq jest dla nas pionierem pod dwoma względami. Z dużym SUV-em, pozycjonowanym powyżej modelu Yeti wchodzimy na zupełnie nowy dla nas teren. Kodiaq jest przy tym pierwszym modelem zaprojektowanym według nowego języka stylistycznego naszych SUV-ów. Język ten jest silny i emocjonalny, ale równocześnie zachowuje ponadczasową aktualność - powiedział Jozef Kabaň, szef Działu Designu SKODY.

Skąd nazwa Kodiaq? Oznaczenie to odnosi się do gatunku niedźwiedzi Kodiak, żyjących na wyspie leżącej przy południowym wybrzeżu Alaski.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: