SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Octavia III: Wersje wyposażenia w Polsce i gama silników już znane - ZDJĘCIA + WIDEO

Skoda Octavia III: Wersje wyposażenia w Polsce i gama silników już znane - ZDJĘCIA + WIDEO

15.01.2013, godz. 12:07
Skoda Octavia III
foto: Skoda Auto

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących nowej Skody Octavii, która pojawi się w marcu na polskim rynku. Samochód będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Elegance, a w gamie silnikowej znajdą się cztery silniki benzynowe TSI, oraz cztery wysokoprężne TDI. Ostatnią niewiadomą jest tylko cena.

SKODA prezentuje oficjalne informacje na temat gamy wyposażeniowej nowego modelu Octavia. Wóz, który za sprawą większych rozmiarów i uzyskanej dzięki temu lepszej przestrzeni wewnątrz, awansował do klasy średniej. Teraz Skoda stanie się konkurencją dla takich modeli jak: VW Passat, Peugeot 508, Honda Accord, czy Ford Mondeo.

Silniki benzynowe

Motory TSI to czterocylindrowe układy posiadające bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Należą do opracowanego siłami Grupy Volkswagen programu EA211. Wyznaczają według koncernu nowe standardy w zakresie efektywności, lekkiej konstrukcji oraz siły ciągu.

1.2 TSI (86 KM, 160 Nm) - skrzynia 5M
1.2 TSI Green tec (105 KM, 175 Nm) - skrzynia 6M lub DSG
1.4 TSI Green tec (140 KM, 250 Nm) - skrzynia 6M lub DSG
1.8 TSI Green tec (180 KM, 250 Nm) - skrzynia DSG

Silniki wysokoprężne

Czterocylindrowe silniki wysokoprężne TDI z układem Common Rail posiadają turbodoładowanie. Należące do nowego programu EA288 jednostki napędowe, w porównaniu z motorami wysokoprężnymi poprzedniej generacji odznaczają się zmniejszonym średnim zużyciem paliwa nawet do 0,8 l/100 km.

1.6 TDI (90 KM, 250 Nm) - skrzynia 5M
1.6 TDI Green tec (105 KM, 250 Nm) - skrzynia 5M lub DSG
1.6 TDI GreenLine (110 KM) - skrzynia 6M
2.0 TDI Green tec (150 KM, 320 Nm) - skrzynia 6M lub DSG

Skoda Octavia 2013 - WYPOSAŻENIE

Samochód już w bazowej odmianie ACTIVE wyróżniać się będzie kompleksowym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Lista obejmuje: poduszki powietrzne czołowe i boczne dla kierowcy oraz pasażera z przodu, kurtyny powietrzne, poduszkę kolanową kierowcy, systemy ESP i ACS, sygnalizację niezapiętych pasów kierowcy i pasażera, 5 zagłówków regulowanych na wysokość, uchwyty ISOFIX na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy i hamulec antykolizyjny. W zakresie komfortu i funkcjonalności, auto posiadać będzie elektrycznie sterowane szyby z przodu, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, klimatyzację Climatic i radio Blues z MDI.

.

WIDEO - tak prezentuje się w pełnej krasie Skoda Octavia III

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: