SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Octavia Greenline: nadjeżdża trzecia generacja oszczędnej czeszki

Skoda Octavia Greenline: nadjeżdża trzecia generacja oszczędnej czeszki

22.01.2014, godz. 11:00
2014 Skoda Octavia Greenline
foto: Skoda Auto

Wkrótce pojawi się na rynku najoszczędniejsze wydanie Skody Octavii o nazwie Greenline. Samochód ten wyposażony w wysokoprężny silnik 1.6 TDI może pochwalić się imponująco niskim zużyciem Paliwa. Według czeskiego producenta auto potrzebuje średnio tylko 3,2 l/100 km.

Rok po światowym debiucie Volkswagena Golfa Bluemotion, przyszedł czas na przedstawienie siostry Octavii wyposażonej w ten sam układ napędowy, co niemiecki kompakt. Pod maską ulokowano wysokoprężny motor 1.6 TDI o mocy 110 KM. Jednostka ta jest zintegrowana z systemem start-stop i skrzynią biegów o wydłużonych przełożeniach. Dla lepszej aerodynami na aluminiowe obręcze założono opony o obniżonym oporze toczenia, a pod podwoziem zainstalowano specjalnie ukształtowane osłony.

Przeczytaj też: Skoda Octavia III 1.8 TSI - TEST trzeciej generacji czeskiego bestselleru

Zużycie paliwa może zaimponować, bo ekologiczna Octavia tak samo jak Golf w wydaniu Bluemotion, zużywa średnio tylko 3,2 litra ON na 100 przejechanych kilometrów. Dla porównania standardowa Octavia z motorem 1.6 TDI 105 KM potrzebuje według producenta średnio 4,2 l/100 km, czyli 1 litr więcej.

Skoda Octavia Greenline trafi do sprzedaży już wiosną. Polskie ceny samochodu na razie nie są jeszcze znane.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: