SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Octavia III już zjeżdża z taśm produkcyjnych

Skoda Octavia III już zjeżdża z taśm produkcyjnych

19.12.2012, godz. 11:50
Skoda Octavia 2013
foto: Skoda Auto

SKODA rozpoczęła seryjną produkcję trzeciej generacji modelu Octavia. Nowe auto, które awansowało o segment wyżej do klasy średniej, wytwarzane jest w głównej czeskiej fabryce w Mladá Boleslav.

Skoda Octavia to bardzo ważny model SKODY. Samochód został uznany za bestseller marki, stanowiąc aż 44 proc. jego światowych dostaw. Auto produkowane jest od 1996 roku i oferowane jest w ponad 100 krajach świata. Do tej pory wytworzono 3,7 mln egzemplarzy tego modelu.

Nowa trzecia generacja Octavii, która zadebiutuje na światowych rynkach pod koniec stycznia 2013 roku, zjeżdża już z taśm produkcyjnych. W ramach przygotowań do produkcji pojazdu, SKODA zmodernizowała i rozbudowała swój zakład w Mladá Boleslav. Producent unowocześnił taśmy montażowe i zwiększył ich wydajność z 800 do 1 200 pojazdów dziennie. Uruchomiono także nową blacharnię oraz w pełni zautomatyzowaną lakiernię.

>>> Skoda Octavia III - INFORMACJE + ZDJĘCIA z prezentacji auta <<<

Wprowadzenie Octavii III to kolejny krok w ofensywie modelowej Producenta. SKODA aż do 2015 roku planuje wprowadzanie nowego lub zmodernizowanego samochodu średnio co sześć miesięcy. Do 2018 roku marka planuje zwiększyć sprzedaż swoich pojazdów do 1,5 mln sztuk. rocznie, a Octavia stanowi bardzo ważny element tej strategii.

WIDEO - oficjalna prezentacja modelu Skoda Octavia III

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: