SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Octavia najpopularniejszym autem kombi w 2013 roku

Skoda Octavia najpopularniejszym autem kombi w 2013 roku

29.01.2014, godz. 12:20
Nowa Skoda Octavia Combi 2013
foto:

W wynikach sprzedaży za 2013 rok, Skoda Octavia została liderką wśród nowych aut wybieranych przez Polaków. Na kompaktowy model zdecydowało się w sumie aż 11 463 klientów, w tym bardziej użyteczną odmianę Combi wybrało dokładnie 5 902 nabywców.

Okazuje się, że Polacy z zaufaniem podchodzą do produktów czeskiej marki. Pokazują to w każdym roku świetne wyniki sprzedaży, dzięki którym Skoda nie schodzi ze szczytu polskiej listy bestsellerów. Najczęściej wybieranym pojazdem typu kombi w minionym 2013 roku, był model Octavia Combi. Na auto oferujące 610 litrów pojemności bagażowej zdecydowało się dokładnie 5902 klientów.

Przeczytaj też: Skoda Octavia III 1.8 TSI - TEST trzeciej generacji rynkowego bestselleru

Wielkość kufra zwykle jest kluczowym warunkiem wyboru auta tego typu, a Octavia Combi poza niemal rekordowym wynikiem (610 l), daje możliwość po złożeniu siedzeń ulokowania w kabinie do 1740 litrów. Więcej w klasie kompaktowym kombi ma tylko Honda Civic Tourer (624 l), ale jej sprzedaż wciąż jeszcze nie wystartowała w Polsce. Co ciekawe w Skodzie dzięki łatwo składanym oparciom kanapy i przedniego fotela pasażera, istnieje możliwość przewozu przedmiotu o długości nawet 2,92 m.

Aktualnie znajdująca się w sprzedaży Octavia trzeciej generacji, poza klasyczną odmianą Combi jest oferowana również w wariancie z napędem 4x4, a także w usportowionej odmianie tego nadwozia - wersji RS.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: