SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Octavia RS po liftingu z seryjną mocą 230 KM

Skoda Octavia RS po liftingu z seryjną mocą 230 KM

20.12.2016, godz. 10:01
Skoda Octavia RS lifting 2017
Skoda Octavia RS lifting 2017 foto: Skoda

Czeski producent samochodów osobowych prezentuje nową Skodę Octavię RS. Auto ma całkowicie zmodyfikowany pas przedni oraz zmieniony tył, a także poprawione wnętrze nacechowane dynamicznym charakterem. Sprawy pod maską pozostawiono bez zmian. Wysokoprężne 2.0 TDI generuje 184 KM, a moc silnika 2.0 TSI wynosi już w serii 230 KM, bez konieczności dopłaty.

Skoda Octavia, czyli najpopularniejszy samochód w Polsce i najważniejszy produkt czeskiej marki, jest obecnie oferowany pod postacią trzeciej generacji. Auto w październiku doczekało się faceliftingu, a teraz Skoda prezentuje jak będzie wyglądać poprawione wydanie usportowionej odmiany ze znaczkiem vRS.

Zupełnie nowy jest pas przedni z szerszą osłoną chłodnicy, która została tym razem połączona z reflektorami rozszczepionymi na dwie sekcje, wyposażonymi w krystaliczne motywy świetlne. Biksenonową konfigurację zastąpi pełna technologia LED. W zderzaku przednim zagościły duże wloty powietrza wypełnione plastikami o strukturze plastra miodu. Z tyłu także wymieniono zderzak, który otrzymał bardziej uwydatnione końcówki układu wydechowego oraz zainstalowano zupełnie nowe klosze lamp z LED-owym wypełnieniem. Lifting dotknął też wygląd obręczy kół.

Przeczytaj również: TEST Skoda Octavia Combi RS230 2.0 TSI: praktycznie, rodzinnie, szybko i drogo

W środku pojawił się większy ekran systemu multimedialnego. Teraz w topowej odmianie będzie miał rozmiar 9,2 cala. W miejscu fizycznych przycisków zagościły płytki reagujące na dotyk. W kabinie znajdziemy również duże możliwości konfiguracji oświetlenia dzięki tzw. opcji ambient lightning. Seryjna na wyposażeniu będą podobnie jak wcześniej sportowe fotele i sportowa stylizacja wykończenia kabiny.

Pod maską pojawią się dobrze znane już dwa czterocylindrowe silniki do wyboru. Wysokoprężny 2.0 TDI dostarcza 184 KM i może być skonfigurowany z napędem na przód, lub z napędem 4x4. Benzynowa jednostka 2.0 TSI przekazująca napęd tylko na przód, która w podstawie generowała 220 KM, teraz seryjnie będzie oferowała moc 230 KM. Do tej pory Skoda życzyła sobie dopłaty do dodatkowych 10 KM, oferując Octavię RS230. Do wyboru są dwie skrzynie biegów - tradycyjna manualna i automat DSG.

Nowa Skoda Octavia ma pojawić się w polskich salonach już na początku 2017 roku. Na razie nie wiadomo, czy w ofercie równocześnie pojawi się usportowiony wariant RS.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: