SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Rapid Spaceback - nowa wersja nadwoziowa Rapida

Skoda Rapid Spaceback - nowa wersja nadwoziowa Rapida

31.05.2013, godz. 12:18
Skoda Rapid Spaceback
foto:

Skoda Auto nawet na chwilę nie zamierza przystopować z prezentacją swoich kolejnych modeli. Czeska marka powoli szykuje m.in. kolejnego SUV-a, ale zanim zdradzone zostaną jakiekolwiek szczegóły na jego temat, najpierw firma poszerzy swoją ofertę o nową wersję nadwoziową modelu Rapid.

Fabryka w Mlada Boleslav szykuje się do seryjnej produkcji bardziej użytkowej odmiany Skody Rapid, która według wstępnych doniesień będzie nosić nazwę Spaceback. Auto ma zacząć zjeżdżać z taśm montażowych już w sierpniu bieżącego roku. Pierwsze egzemplarze przedprodukcyjne przechodzą obecnie testy na publicznych drogach, o czym świadczą fotografie szpiegowskie krążące w sieci, zrobione w okolicach Pragi.

>>> Skoda Rapid 1.6 TDI - TEST pojemnego liftbacka od SuperAuto24.pl <<<

Stylistycznie Rapid Spaceback będzie się odróżniał od oferowanego już na rynku liftbacka, przede wszystkim tylną częścią nadwozia. Sylwetka o dłuższej linii dachu z mocno naciągniętym słupkiem C, jednoznacznie odnosi się do konstrukcji typu kombi. To analogicznie przełoży się na bardziej pojemną przestrzeń bagażową, która już w liftbacku może pochwalić się rekordowym wynikiem 550 litrów. Przemodelowany tył pociągnie za sobą także nieco inny wygląd świateł.

Auto swoją oficjalną premierę ma zaliczyć na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie i trafić jesienią do cenników.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: