SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Rapid Spaceback z instalacją LPG w Polsce

Skoda Rapid Spaceback z instalacją LPG w Polsce

07.11.2013, godz. 13:00
Skoda Rapid Spaceback
foto: Skoda Auto

W polskich salonach jest już dostępny nowy model Skody Rapid Spaceback z instalacją LPG. Auto wyposażone w dedykowaną instalację firmy Landi Renzo można nabyć wyłącznie z silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM. Za nowego Rapida w podstawowej wersji ACTIVE wraz z fabrycznym LPG trzeba będzie zapłacić łącznie 52 490 złotych.

Skodę Rapid Spaceback można już nabyć wraz z dedykowaną instalacją LPG renomowanej firmy Landi Renzo. Instalacja została stworzona specjalnie na potrzebę nowych modeli Skody. Wyróżnia się nowym układem sterowania wtryskiem gazu, dzięki czemu chroni silnik przed przegrzaniem. Podczas jazdy Rapidem z instalacją LPG nie powinniśmy odczuwać spadków mocy, gdyż od pewnego poziomu obrotów silnika do zasilania LPG dołączana jest również znaczna ilość benzyny, a przy pełnym obciążeniu silnika następuje całkowite przejście na zasilanie paliwem Pb, co gwarantuje niesłabnącą dynamikę pojazdu.

Przeczytaj też: Skoda Rapid 1.6 TDI - TEST pojemnego liftbacka od SuperAuto24.pl

W salonie, za nową Skodę Rapid Spaceback z silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM w podstawowej wersji ACTIVE trzeba zapłacić 48 500 zł. Dedykowana instalacja LPG firmy Landi Renzo w cenie promocyjnej kosztuje 3 900 zł (bez upustu 4 350 zł). Podsumowując, koszt nowego Rapida Spaceback z fabryczną instalacją gazową wyniesie 52 490 złotych.

autor: Kamil Borowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: