SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Rapid z odświeżoną ofertą. Pół miliona wyprodukowanych aut

Skoda Rapid z odświeżoną ofertą. Pół miliona wyprodukowanych aut

16.07.2015, godz. 10:47
Skoda Rapid
Skoda Rapid foto: Skoda

Przy okazji jubileuszu wyprodukowania Rapida z numerem 500 000, Skoda przygotowała delikatne odnowienie oferty czeskiego auta. To kilka dodatkowych systemów bezpieczeństwa i rozwiązań technologicznych.

Skoda Rapid jest oferowana od 2012 roku. W 2013 roku producent wprowadził skróconą wersję Spaceback, a od czasu startu produkcji z taśm produkcyjnych zjechało już 500 000 samochodów. W związku z tym skromnym jubileuszem, Skoda przygotowała lekkie odświeżenie oferty. Pojawiło się kilka systemów elektronicznych wpływających na bezpieczeństwo oraz związanych z multimediami.

Czytaj: TEST Skoda Rapid Spaceback 1.6 TDI DSG

Pierwszą nowością jest wprowadzenie do sprzedaży nowego systemu multimedialnego SmartLink. Pozwala on na połączenie smartfona z urządzeniem w samochodzie. Dzięki rozwiązaniom technologicznym system SmartLink pozwala na obsługę telefonu poprzez ekran wyświetlacza urządzenia samochodowego. Dzięki aplikacji SmartGate możliwy jest również transfer danych z samochodu na smartfona.

Kolejnymi nowościami są nowe systemy bezpieczeństwa, które znajdą się na pokładzie Rapida i Rapida Spaceback. To m.in. Front Assist kontrolujący sytuację przed autem, układ zapobiegający kolizji Multi Collision Brake, czujnik wykrywający zmęczenie kierowcy czy czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Dodatkowo w światłach do jazdy dziennej pojawiły się diody LED, a w bogatszych wersjach wyposażeniowych udostępniony zostanie system bezkluczykowego dostępu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: