SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Superb Combi trzeciej generacji i pierwsze przymiarki cenowe

Skoda Superb Combi trzeciej generacji i pierwsze przymiarki cenowe

03.06.2015, godz. 13:50
Skoda Superb Combi trzecia generacja
Skoda Superb Combi trzecia generacja foto: Skoda

Całkiem nowa Skoda Superb Combi z przepastnym bagażnikiem o pojemności 660 litrów, niebawem trafi do polskiej sprzedaży. Cennik samochodu dla naszego kraju nie został jeszcze podany, ale za to wiemy, ile będą musieli zapłacić za duże czeskie kombi Brytyjczycy.

W Anglii trzecia generacja pojemnej Skody Superb została wyceniona od 19,840 funtów brytyjskich (po przeliczeniu na złotówki jest to równowartość 86 500 zł). Kwota ta jest wyższa od ustępującej wersji o 1210 funtów. Wyposażenie podstawowe obejmuje m.in.: 7 poduszek powietrznych, 2-strefową klimatyzację automatyczną, radioodtwarzacz z USB, tempomat, czujniki parkowania z tyłu, czy diodowe lampy z tyłu.

Zobacz też: Nowa Skoda Superb Combi oficjalnie pokazana

Jeśli przyjmiemy, że w podobny sposób podejdzie do sprawy polski oddział Skody, to cena nowego Superba Combi wzrośnie o około 7000 zł w stosunku do obecnej kwoty startowej. Aktualnie w Polsce podstawowe powiększone wydanie limuzyny kosztuje od 79 700 zł. Gdyby doliczyć 7000 zł wzrostu ceny (po tym co zaobserwowaliśmy w Wielkiej Brytanii), wypada się spodziewać, że nad Wisłą cena Superba Combi wyniesie około 87 000 zł.

Z ciekawostek, w ustępującym modelu pojemność kufra wynosi 633 litry. W trzeciej generacji auta obszar ten powiększono do 660 litrów. Po rozłożeniu siedzeń bagażnik rośnie do 1950 litrów. W kabinie poza tym podobnie jak w limuzynie, nie zabraknie wielu przydatnych na co dzień rozwiązań pod postacią schowków, skrytek, półeczek i różnych uchwytów. W gamie silnikowej będzie pięć jednostek benzynowych (o mocach od 125 KM do 280 KM) i trzy wysokoprężne (od 120 KM do 190 KM).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: