SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Superb III gwiazdą czeskiej marki na targach w Genewie - FOTO

Skoda Superb III gwiazdą czeskiej marki na targach w Genewie - FOTO

03.03.2015, godz. 13:46
Skoda Superb III
Skoda Superb III foto: zdjęcia własne

W dniach 3-15 marca uwagę całego motoryzacyjnego świata przykuwa Genewa. To waśnie na tych motoryzacyjnych targach debiutuje nowa generacja Skody Superb. Obszerna limuzyna wygląda nie tylko nowocześnie, ale taka też jest poz względem technicznym.

Limuzyna Skody nigdy wcześniej nie miała tak dużej ilości miejsca dla kierowcy, pasażerów oraz bagaży. Co ciekawe we flagowym modelu nie było dotąd też tak wielu przydatnych na co dzień rozwiązań. Do dyspozycji jest m.in. sporo schowków, uchwytów, haczyków, siatek mocujących i skrytek. W drzwiach podobnie jak w poprzednim modelu znaleźć można ukryty parasol, bagażnik pomieści rekordowe 625 litrów, a ilość systemów wpływających na bezpieczeństwo czynne i bierne zadziwia.

Czytaj też: Nowa Skoda Fabia z fabryczną instalacją LPG

W nowym Superbie dla ładniejszego wyprofilowania tylnej części nadwozia, zrezygnowano z unikatowego systemu zmiennego otwierania pokrywy kufra Twindoor. Dzięki temu 5-drzwiowe nadwozie typu liftback (osadzone na modułowej lekkiej platformie Volkswagena) ma smukłą i elegancką sylwetkę.

Pod maską do wyboru w sumie jest 8 silników - pięć benzynowych (o mocach od 125 KM do 280 KM) i trzech wysokoprężnych (od 120 KM do 190 KM). Wszystkie spełniają normy emisji EURO 6. Za przeniesienie napędu mogą odpowiadać przekładnie manualne lub automatyczne tupu DSG.

Cena Skody Superb III na razie nie jest jeszcze podana.

WIDEO - zobacz Skodę Superb III w szczegółach

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: