SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Superb po kuracji odmładzającej oficjalnie - ZDJĘCIA

Skoda Superb po kuracji odmładzającej oficjalnie - ZDJĘCIA

03.04.2013, godz. 14:05
Skoda Superb po liftingu
foto: Skoda Auto

Oferta modelowa marki SKODA zostaje poszerzona o flagowy model po kuracji odmładzającej. Czeska firma idąc w ślad za takimi nowościami jak Citigo, Rapid oraz Octavia III, teraz upodabnia do tych najnowszych produktów swoją limuzynę. Prezentujemy pierwsze oficjalne zdjęcia zmodernizowanej Skody Superb, w wersji liftback oraz combi.

Druga generacja Skody Superb zadebiutowała w 2008 roku. Auto klasy średniej po pięciu latach obecności na światowych rynkach przechodzi lifting nadwozia. Wygląd karoserii zmodernizowano przede wszystkim za sprawą przestylizowania przedniej i tylnej części nadwozia. Uzupełnieniem są nowe wzory obręczy aluminiowych.

Korekty dotyczą zastosowania nowego zderzaka przedniego, błotników, maski z charakterystycznymi przetłoczeniami oraz grilla, który ukształtowaniem nawiązuje do najnowszych produktów marki. Nowego wyrazu nabrały reflektory, które po raz pierwszy mogą mieć bixsenonowy układ, a także układ świateł do jazdy dziennej wykorzystujący technologię LED. Zupełnie przerysowano też lampy tylne, łącznie z pokrywą bagażnika i zderzakiem.

>>> Skoda Octavia III - Cena w Polsce od 59 500 zł - ZDJĘCIA + WIDEO <<<

Zmianom uległo również wnętrze auta, które zostało wyposażone w nowe, 3- lub 4-ramienne kierownice. Odświeżona zostanie też gama dostępnego wykończeń tapicerki. W topowej wersji limuzyny Laurin&Klement, dostępna będzie nowa kombinacja kolorystyczna.

Oficjalna premiera Skody Superb po liftingu, zarówno w wersji liftback, jak i combi, odbędzie się 19 kwietnia na salonie motoryzacyjnym Shanghai Motor Show w Chinach. Auto trafi do europejskich dealerów już pod koniec czerwca bieżącego roku. Do polskich salonów odmłodzony Superb wjedzie natomiast pod koniec 2013 roku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: