SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda tworzy Kodiaqa vRS, rezygnuje z limuzyny

Skoda tworzy Kodiaqa vRS, rezygnuje z limuzyny

12.01.2017, godz. 11:48
Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq foto: Skoda

Skoda Kodiaq jeszcze nie pojawiła się w salonach, a czeski producent już pracuje nad sportową odmianą tego SUV-a. Niestety, oznacza to, że inny oczekiwany model będzie musiał poczekać na swoją premierę...

Podczas premiery nowej Octavii inżynierowie Skody podzielili się kilkoma ciekawymi informacjami na temat rozwoju usportowionej linii vRS. Okazuje się, że zainteresowanie SUV-em o nazwie Kodiaq jest tak duże, że niemal od razu zaakceptowano poszerzenie gamy o model vRS.

Zobacz też: Skoda Kodiaq: pełny polski CENNIK i wyposażenie

Pod maską auta najprawdopodobniej znajdzie się dwulitrowy silnik wysokoprężny! Największą szanse ma jednostka używana już w Volkswagenie Tiguanie, gdzie generuje 240 koni mechanicznych. Mówi się, że Skoda może przyspieszać do setki w około 6 sekund.

Oznacza to, że na przyprawioną pieprzem wersję Superba przyjdzie nam poczekać. Całe szczęście, że ten projekt na chwilę obecną jest tylko wstrzymany. Innym modelom taka sztuka się nie udała.

Firma z Mlada Boleslav mówi wprost, że nie będzie pracować nad rozwojem linii vRS w samochodach mniejszych niż Octavia. Możemy więc zapomnieć o zwinnej Fabii czy zadziornej Citigo. W tym ostatnim przypadku jest to co najmniej dziwne, bowiem Volkswagen potwierdził premierę bliźniaczego modelu up! GTI.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: