SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda VisionC: prototypowa elegantka z Czech

Skoda VisionC: prototypowa elegantka z Czech

27.02.2014, godz. 13:52
Skoda VisionC
foto: Skoda Auto

Skoda odnawiając gamę swoich modeli dodatkowo skutecznie ją rozszerza. Totalną nowością będzie dynamiczna, pięciodrzwiowa limuzyna, która w studyjnej wersji otrzymała nazwę VisionC. Projekt wprowadza pełen energii, bardziej wyrazisty design, zapowiadający styl przyszłych samochodów czeskiej marki.

Koncepcyjna VisionC to pięciodrzwiowe coupe, które wyróżnia się dynamicznym, pełnym emocji, ekspresyjnym wyglądem. Połączenie delikatnych, płynnych płaszczyzn z wyrazistymi, mocnymi detalami sprawia, że nadwozie sprytnie przedstawia grę światła i cienia. Sylwetka ma nisko poprowadzoną linią dachu, trójkątne reflektory i wąskie lampy tylne dodające dynamizmu. Znakiem firmowym jaki pozostał to charakterystyczny wlot powietrza do silnika i zachodzący na grill dziubek maski z logotypem.

Przeczytaj też: Skoda Octavia Laurin & Klement: kompakt "na bogato"

To spektakularne, aerodynamiczne studium, ma stać się symbolem ofensywy, jaką w przyszłości planuje czeski producent. Projekt to nie tylko wysokiej klasy design, ale też zaawansowane rozwiązania technologiczne, pojemny bagażnik i wnętrze. VisionC zbudowano na płycie podłogowej MQB, co wiąże się z niską masą własną pojazdu.

Pod maską samochodu umieszczono turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, który przystosowany jest do zużycia benzyny oraz gazu CNG. Według informacji prasowej, użycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km. Skoda VisionC zadebiutuje w marcu na 84. Salonie Samochodowym w Genewie.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: