SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda VisionC: idzie przełom w stylistyce czeskiej marki

Skoda VisionC: idzie przełom w stylistyce czeskiej marki

05.02.2014, godz. 13:56
Skoda VisionC
foto: Skoda Auto

Czesi znani z projektowej powściągliwości w najbliższych latach zmienią swoje podejście do designu. Firma zamierza tchnąć sporo życia w styl swoich przyszłych samochodów, a zapowiedzią rewolucji projektowej Skody ma być koncepcyjny model o nazwie VisionC, prezentujący innowacyjność.

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie, Skoda zaprezentuje nową linię stylistyczną. Spektakularne studium o nazwie Skoda VisionC, ma stać się symbolem ofensywy, jaką w przyszłości planuje czeski producent. Czy faktycznie fanów marki czeka nowy rozdział w historii, przekonamy się dopiero w marcu.

Przeczytaj: Skoda Superb 2.0 TDI DSG 4x4 po liftingu - TEST okrętu flagowego

Przedstawiony na pierwszym rysunku projektowym pojazd, to typ nadwozia jakiego obecnie w portfolio Skody nie ma. Sylwetka prezentuje pięciodrzwiowe coupe z nisko poprowadzoną linią dachu. Trójkątne reflektory i wyraziste linie na karoserii dodają dynamizmu, podobnie jak wielkie obręcze ciasno wpasowane w nadkola. Znakiem firmowym jaki pozostał jest charakterystyczny wlot powietrza do silnika i zachodzący na grill dziubek maski z logotypem.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: