SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Vision S Concept: wersja produkcyjna już jesienią - WIDEO

Skoda Vision S Concept: wersja produkcyjna już jesienią - WIDEO

02.03.2016, godz. 09:56
Skoda Vision S Concept
Skoda Vision S Concept foto: Skoda

Skoda Vision S Concept to pierwszy duży SUV w historii czeskiej marki. Auto jest modelem studyjnym, zapowiadającym 7-osobowego SUV-a, który trafi do produkcji już jesienią 2016 roku. Pojazd został zbudowany na tej samej platformie co Volkswagen Tiguan.

Nowy SUV to obecnie najbardziej oczekiwane auto w gamie modelowej Skody. Prezentowany w Genewie prototyp otrzymał napęd hybrydowy typu plug-in o mocy 225 KM, co pozwala przyspieszać mu od 0 do 100 km/h w 7,4 sekundy i osiągać maksymalną prędkość rzędu 200 km/h. Silnik spalinowy to 1.4 TSI o mocy 156 KM i 250 Nm. Jednostka ta współdziała z silnikiem elektrycznym, dostarczającym 40 kW mocy stałej i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moduł ten jest zintegrowany z sześciobiegową skrzynią DSG, która kieruje moc na przednie koła.

Przeczytaj: TEST Skoda Octavia Combi RS230 2.0 TSI: praktycznie i szybko

Drugi silnik elektryczny o mocy do 85 kW i momencie obrotowym 270 Nm napędza tylną oś. Napęd na oś tylną działa niezależnie od napędu na oś przednią, co oznacza, że pojazd posiada inteligentny napęd na cztery koła, niewymagający żadnego sprzężenia mechanicznego. Bateria litowo-jonowa o pojemności 12,4 kWh znajduje się w przedniej części osi tylnej. Skoda VisionS przejedzie do 50 km na samym napędzie elektrycznym, a do 1000 km przy połączeniu obu systemów.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: