SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda VisionS: pierwsza zapowiedź dużego SUV-a Skody

Skoda VisionS: pierwsza zapowiedź dużego SUV-a Skody

02.02.2016, godz. 15:10
Skoda VisionS
Skoda VisionS foto: Skoda

Skoda szykuje się do wielkiej premiery. Już niebawem zaprezentuje światu dużego SUV-a, który będzie potrafił zabierać na pokład 7 osób. Najpierw jednak ma pojawić się wersja studyjna o nazwie Skoda VisionS, a stanie się to już na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Nowy SUV to obecnie najbardziej oczekiwane auto w gamie modelowej Skody. Czeska firma zdradziła, że szykuje 7-osobowe podwyższone auto. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie oficjalnie nazywał się ten model, ale z plotek wynika, że oznaczeniem zostanie prawdopodobnie Kodiaq, a nie Showman jak do niedawna spekulowano.

Przeczytaj: TEST Skoda Octavia Combi RS230 2.0 TSI: praktycznie i szybko

Wymiary konceptu pokazanego wyżej na rysunkach jednoznacznie pokazują, że VisionS jest pokaźniejszym pojazdem od modelu Yeti. Studyjny pojazd mierzy 4,70 m długości, 1,91 m szerokości oraz 1,68 m wysokości. Z zapowiedzi opublikowanej przez Skodę wynika też, że pojazd będzie dysponował obszernym wnętrzem, wygodnymi indywidualnymi 6-ma miejscami dla podróżujących, czy nowoczesnymi multimediami na pokładzie.

Design będzie jednoznacznie odnosił się do aktualnego kodu stylistycznego stosowanego w projektach aut czeskiej firmy. Nie zabraknie charakterystycznego żebrowanego grilla i LED-owych lamp, zaprojektowanych w stylu Skody VisionC, zapowiadającej w 2014 roku dzisiejszą produkcyjną Skodę Superb.

Więcej na temat Skody VisionS dowiemy się w Genewie (3-13 marca 2016 r.).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: