SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Skoda Octavia z liczbą 4 000 000 egzemplarzy

Skoda Octavia z liczbą 4 000 000 egzemplarzy

29.08.2013, godz. 13:30
Skoda Octavia z liczbą 4 000 000 egzemplarzy
foto: Skoda Auto

Zakłady produkcyjne w Mlada Boleslav świętują wyprodukowanie 4-milionowego egzemplarza modelu Skoda Octavia. Samochód klasy kompaktowej wytwarzany od 1996 roku, to od lat zdecydowany lider rankingów sprzedaży czeskiego producenta.

SKODA zaangażowana od 17 lat w budowę modelu Octavia, świętuje spory produkcyjny sukces. Firma czerpiąca garściami z partnerstwa z Grupą Volkswagen, stała się jedną z najszybciej rozwijających się marek motoryzacyjnych w ostatnich latach. Bramy czeskiej fabryki w Mlada Boleslav opuściła właśnie Octavia numer 4 000 000, co przekłada się na 38% całkowitej produkcji firmy w ciągu ostatnich 17 lat. To czyni Octavię niekwestionowanym bestsellerem w całej 118-letniej historii czeskiego producenta.

>>> Nowa Skoda Yeti: Z faceliftingiem jej do twarzy - ZDJĘCIA <<<

Dziś SKODA produkują Octavię poza głównym zakładem w Mlada Boleslav, także w Rosji (Niżny Nowogród), na Ukrainie (Solomonowo), w Kazachstanie (Ust-Kamienogorsk) oraz w Indiach (Aurangabad). Oprócz tego już na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie produkcji na największym rynku samochodowym na świecie, jakim są Chiny.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: