SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Sojusz Renault-Nissan zbuduje z Daimlerem wspólnego pick-upa

Sojusz Renault-Nissan zbuduje z Daimlerem wspólnego pick-upa

08.04.2015, godz. 09:29
Mercedes-Benz pick-up concept
foto: Mercedes

Mercedes-Benz chce mieć w swojej ofercie 1-tonowego pick-upa. Z tego powodu Nissan i Daimler wspólnie opracują taki samochód przy wykorzystaniu rozwiązań konstrukcyjnych z nowego Nissana NP300 (Navara). Projekt nadwozia otrzyma charakterystyczne cechy i detale typowe dla marki Mercedes-Benz.

Daimler AG oraz Renault-Nissan rozszerzają trwającą od 5 lat współpracę. Wspólnie opracowany pick-up otrzyma podwójną kabinę i będzie przeznaczony zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Głównymi rynkami docelowymi mają być: Europa, Australia, RPA i Ameryka Łacińska. Jednotonowy pick-up Mercedes-Benz będzie wytwarzany przez Nissana w zakładach Renault w Cordobie (Argentyna), obok Nissana NP300.

Zobacz też: Mercedes Klasy C z tytułem "World Car of the Year 2015"

Na projekcie tym również skorzysta Renault, które także chce wprowadzić po raz pierwszy w historii pick-upa do swojej oferty. Premierę rynkową francuskiej odmiany zaplanowano na 2016 rok. Produkcja zostanie ulokowana w zakładach Nissana w Cuernavaca w Meksyku. Co ciekawe jeszcze w bieżącym roku, Renault pokaże półtonowego pickupa. Modele z logo każdej z trzech marek, będą także produkowane w fabryce Nissana w Barcelonie (Hiszpania).

Wspólny projekt dotyczący pickupów wyznacza początek kolejnego etapu strategicznego partnerstwa między Daimlerem a Sojuszem Renault-Nissan, któremu przypada już piąta rocznica utworzenia. Strategiczna współpraca trzech firm rozpoczęła się 10 kwietnia 2010 r.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: