SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Spark-Renault SRT_01E: bolid Formuły E - ZDJĘCIA

Spark-Renault SRT_01E: bolid Formuły E - ZDJĘCIA

05.08.2013, godz. 07:00
Spark-Renault SRT_01E
foto:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się w naszym życiu i prawdopodobnie to jest przyszłość motoryzacji. Ekologiczne pojazdy doczekały się nawet swojej dziedziny sportów motorowych - Formuły E. Spark-Renault SRT_01E to jeden z pierwszych bolidów przygotowanych do walki w nowej dyscyplinie.

Spark-Renault SRT_01E to bolid przeznaczony do ścigania się w nowej, elektrycznej serii wyścigowej o nazwie Formuła E. Pojazd ten powstał w wyniku współpracy takich firm jak m.in. Spark Racing Technology, McLaren, Renault, Williams czy Michelin, który będzie odpowiadał za dostarczanie opon na każdy wyścig.

>>> Porsche Panamera S E-Hybrid: tylko 3,1 l/100 km! <<<

Do napędu pojazdu służy elektryczny silnik McLarena generujący 272 KM, jednak w trakcie wyścigu moc będzie zmniejszona do 181 KM. Cała będzie dostępna jedynie podczas wciśnięcia przycisku "Push-to-Pass", aktywującego system mający ułatwić wyprzedzenie rywala. Sprint do 100 km/h zajmuje około 3 s, a prędkość maksymalna to zaledwie 225 km/h, co przy maszynach z Formuły 1 wydaje się być bardzo małą wartością.

Spark-Renault SRT_01E ujrzy światło dzienne podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się we wrześniu.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: