SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Specjalna Alfa Romeo Disco Volante przygotowana na targi w Genewie - WIDEO

Specjalna Alfa Romeo Disco Volante przygotowana na targi w Genewie - WIDEO

03.03.2014, godz. 22:12
Alfa Romeo Disco Volante
foto: Alfa Romeo

Touring Superleggera, włoska manufaktura tworząca nadwozia do samochodów, przygotowała w 2013 roku niezwykły projekt - Alfę Romeo Disco Volante. Z okazji 84. Salonu Samochodowego w Genewie, firma zbudowała nowy egzemplarz tego wyjątkowego auta, w stworzonym specjalnie na tę okoliczność zielonym lakierze, uzupełnianym złotymi wykończeniami.

Aby móc cieszyć się takim "cackiem" w swoim garażu, wcześniej trzeba być posiadaczem nie mniej wyjątkowej Alfy Romeo 8C, gdyż na bazie właśnie tego auta budowane jest Disco Volante. Ewentualni zainteresowani muszą liczyć się z czasem oczekiwania co najmniej 6 miesięcy. Dla każdego klienta cena jest ustalana indywidualnie.

Choć auto było już prezentowane na ubiegłorocznych targach, w tym roku zwiedzający ponownie mają możliwość obejrzenia tego cudownego auta z bliska. Aby podtrzymać zainteresowanie, samochód pomalowano nowym lakierem. Butelkowa zieleń w połączeniu ze złotymi wstawkami prezentuje się bardzo elegancko i prestiżowo. Wnętrze jest mieszanką kolorów brązowego, złotego i czarnego. Taka kombinacja pasuje idealnie do natury niezwykłego pojazdu.

Przeczytaj też: Alfa Romeo Giulietta QV po liftingu: trochę więcej mocy - FOTO

Warto przypomnieć, że napęd pochodzi naturalnie z modelu 8C. Mamy więc do czynienia z ośmiocylindrową widlastą jednostką 4.7 litra generującą 450 KM. W połączeniu z 6-biegową skrzynią sekwencyjną, auto jest w stanie rozpędzić się ze startu zatrzymanego do pierwszej "setki" w czasie 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.

Tak wygląda Alfa Romeo Disco Volante - WIDEO

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: