SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Sprzedano juz milion Mercedesów Klasy B

Sprzedano juz milion Mercedesów Klasy B

24.12.2013, godz. 08:00
Mercedes Klasy B
foto: Mercedes

Nowe modele Mercedesa okazują się być strzałami w przysłowiową dziesiątkę. Nowa stylistyka aut i zerwanie z wizerunkiem producenta pojazdów dla emerytów wyszło niemieckiemu producentowi na dobre. Potwierdza to chociażby milionowy egzemplarz Klasy B, który trafił do rąk nowego właściciela.

Mercedes Klasy B pojawił się na rynku w 2005 roku, a obecnie w salonach można nabyć jego drugą generację, która pojawiła się w 2011 roku. Od czasu wdrożenia do produkcji rodzinnego "merca" nabywców znalazło już milion egzemplarzy tego modelu. Według niemieckiego producenta najczęściej wybieranym wariantem była odmiana o nazwie B 180.

Najwięcej nabywców Klasy B jest oczywiście w Niemczech, a co ciekawe, drugim rynkiem zbytu rodzinnego Mercedesa są Chiny. Jeżeli chodzi o profil klienta to ten jest bardzo zróżnicowany, gdyż na zakup modelu decydują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i starsze osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. Warto dodać, że aż 30% właścicieli zrezygnowało z zakupu auta innej marki, właśnie po to, by móc cieszyć się własną Klasą B.

Sprawdź: Nowy Mercedes-Benz Klasa C 2015: Elegancja powraca - WIDEO

W przyszłym roku Mercedes chce wprowadzić na rynek dwie nowe wersje Klasy B: Natural Gas Drive, która będzie wykorzystywać w formie paliwa gaz ziemny (powinna pojawić się w europejskich salonach już w lutym 2014 roku), a także odmianę elektryczną auta.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: