SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Spyker C8 Preliator – symbol odrodzenia

Spyker C8 Preliator – symbol odrodzenia

04.03.2016, godz. 09:58
Spyker C8 Preliator
Spyker C8 Preliator foto: Spyker

Dzięki zastrzykowi pieniędzy od Volta Volare, Spykerowi udało się zaprojektować nowe auto. Ma silnik V8, 520 KM, osiąga 600 Nm, ale największe wrażenie robi deska rozdzielcza i wykonanie wnętrza.

Spyker C8 Preliator jest następcą  modelu C8 Aileron. Auto zostało wyposażone w kilka zaawansowanych technologicznie gadżetów takich jak np. podwójny wyświetlacz HUD, który pokazuje informacje o parametrach pracy silnika, a także wyświetla wskazówki systemu nawigacji. Spykera można też połączyć ze smartfonem, a to nie jest takie oczywiste, gdy zerkniemy do kabiny pasażerskiej.

Klasyczne wskaźniki w chromowanych ramkach, metalowe przełączniki i mnóstwo szczotkowanego aluminium i innych wyszukanych detali. Niemal całe wnętrze zostało pokryte skórą z ozdobnymi szwami. Projekt wnętrza przywodzi na myśl historyczne konotacje Spykera z lotnictwem.

Zobacz też: Koenigsegg Regera szybszy niż Bugatti Chiron

Spyker C8 Preliator jest napędzany benzynowym V8 o pojemności 4,2 litra, wspomaganym dodatkowo kompresorem. Piec generuje 520 KM i aż 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Manualna skrzynia o 6 przełożeniach dostarcza moc i moment jedynie na tylne koła. Na liście opcji jest dostępna sześciobiegowa skrzynia automatyczna. Nowy Spyker waży 1305 kg, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 324 km/h.

Spyker ogłosił, że powstanie jedynie 50 egzemplarzy C8 Preliator. Ceny startują od około 303 tys. funtów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: