SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości SsangYong Korando po nowej modernizacji

SsangYong Korando po nowej modernizacji

02.11.2015, godz. 07:46
SsangYong Korando
SsangYong Korando foto: SsangYong

SsangYong Korando trzeciej generacji został zaprezentowany w 2010 roku. Oznacza to, że Koreańczycy powinni niebawem pokazać następcę tego modelu. Na razie o takim aucie jeszcze nie słychać, za to obecne auto zostało poddane kolejnemu liftingowi.

Zmiany w nadwoziu poprawionego Korando są niemal niezauważalne - pojawiły się opcjonalne, 25-watowe reflektory HID (High Intensity Discharge) lepiej oświetlające drogę w czasie nocnej jazdy, a także zamontowano nową atrapę chłodnicy. W nadkolach zagościły 16-, 17- i 18-calowe obręcze o nowych wzorach. W kabinie pasażerskiej nowością jest system multimedialny z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym, kamerą cofania i nawigacją.

Przeczytaj też: TEST SsangYong Tivoli 1.6 2WD 6AT: dogonić Europę

Większe modyfikacje poczyniono pod maską pojazdu. 2-litrowy turbodiesel ustąpił miejsca odpowiednikowi o pojemności 2.2-litra, który rozwija 178 KM i 400 Nm. 2-litrowy "benzyniak" pozostał w palecie jednostek napędowych, ale teraz podobnie jak "ropniak", spełnia normę Euro 6. Motory mogą być połączone z 6-biegową skrzynią manualną lub 6-biegową przekładnią automatyczną.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: