SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości SsangYong XLV-Air i XAV-Adventure: dwa nowe koncepty we Frankfurcie

SsangYong XLV-Air i XAV-Adventure: dwa nowe koncepty we Frankfurcie

03.09.2015, godz. 11:22
SsangYong XLV-Air Concept
SsangYong XLV-Air Concept foto: SsangYong

SsangYong obiecujący w ostatnim czasie nowe wersje modelu Tivoli, dotrzymuje swoich przyrzeczeń. Zbliża się czas debiutu wersji z silnikiem wysokoprężnym oraz dwóch modeli koncepcyjnych. Będą to studyjny XLV-Air oraz XAV-Adventure.

Tivoli Diesel napędzany jest 1.6-litrowym silnikiem wysokoprężnym spełniającym standardy Euro 6, który oferuje dynamiczną, lecz ekologiczną i cichą jazdę. Do zestawu wybrać można manualną lub automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na 2 lub 4 koła. Poziom emisji CO2 został zredukowany do 109 g/km dzięki zastosowaniu systemu Idle Stop and Go (dane dla ręcznej skrzyni biegów i napędu na 2 koła).

Przeczytaj: TEST SsangYong Tivoli 1.6 2WD: nowicjusz w klasie

XLV-Air (eXciting smart Lifestyle Vehicle) jest przedprodukcyjnym modelem wydłużonego Tivoli, którego premiera odbędzie się na początku przyszłego roku. Oprócz większej przestrzeni bagażowej, jak przystało na wielofunkcyjnego SUV-a, samochód może także pochwalić się wyborem pomiędzy 1.6-litrowym silnikiem benzynowym lub Diesla, manualną lub automatyczną skrzynią biegów (firmy Aisin) oraz napędem na dwa lub cztery koła.

XAV-Adventure to najnowszy koncepcyjny SUV kompaktowy od SsangYonga. Samochód jest reinterpretacją słynnego modelu Korando z dyskretnym dodatkiem nowoczesności i męskości. XAV-Adventure, który zaprojektowano z myślą o aktywnym i młodym pokoleniu, oferuje doskonałe właściwości jezdne oraz zdolność jazdy po bezdrożach.

Debiut nowości marki SsangYong odbędzie się podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: