SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Stare Porsche z nowym radiem: nawigacja i ekran dotykowy do klasyków - FOTO

Stare Porsche z nowym radiem: nawigacja i ekran dotykowy do klasyków - FOTO

23.02.2015, godz. 11:55
Nawigacja do starych Porsche
Nawigacja do starych Porsche foto: Porsche

Posiadanie klasyka i chęć korzystania z nowoczesnych udogodnień, wcale nie oznacza przymusu stosowania dokładanej nawigacji czy multimedialnego odtwarzacza. Porsche Classic pokazuje, że można inaczej i wprowadza do oferty nowoczesny sprzęt, stylizowany na urządzenie sprzed lat.

Nowy radioodtwarzacz z nawigacją Porsche utrzymany w tradycyjnym wzornictwie, to odpowiedź na rosnącą popularność wbudowanych systemów multimedialnych przeznaczonych do klasycznych aut. Specjalnie zaprojektowana jednostka łączy charakterystyczną dla epoki "analogowej" estetykę z zaletami nowoczesnej technologii i pasuje do kieszeni 1DIN. Do obsługi urządzenia służą dwa pokrętła, sześć przycisków oraz dotykowy ekran o przekątnej 3,5 cala.

Zobacz też: Porsche Cayman GT4: ekstremalna propozycja na podzespołach 911 GT3

Oferowane przez Porsche urządzenie pasuje do wszystkich generacji 911 począwszy od lat 60. aż do ostatniej serii z silnikami chłodzonymi powietrzem (993 z połowy lat 90.), a także do wcześniejszych modeli napędzanych jednostkami umieszczonymi z przodu lub centralnie.

Urządzenie ma wszystkie kluczowe funkcjonalności współczesnych systemów multimedialnych. Poza odpornym na zakłócenia radioodbiornikiem i precyzyjną nawigacją, wyposażono je w łączność Bluetooth służącą do komunikacji ze smartfonem oraz w interfejsy dla zewnętrznych źródeł muzyki. Za ich obsługę odpowiada ekran dotykowy. Zintegrowany wzmacniacz o mocy 4x45W można podłączyć bezpośrednio do głośników lub, za pomocą opcjonalnego kabla, do oryginalnego systemu audio. Ponadto, jednostka dysponuje dwoma mikrofonami - wbudowanym i zewnętrznym.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: