SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Startech Range Rover: luksusowy pick-up od tunera

Startech Range Rover: luksusowy pick-up od tunera

25.04.2015, godz. 16:00
Startech Range Rover
Startech Range Rover foto: Startech

Kiedy wyślemy luksusowego SUV-a do tunera, może powstać bardzo interesujący projekt. Startech stworzył na podstawie Range Rovera auto, które stało się luksusowym pick-up'em. Efekt robi mocne wrażenie.

Nie jest to jednak tradycyjny pick-up z długą "paką". Bowiem, tuner nie przedłużył rozstawu osi samochodu, tylko bagażnik został pozbawiony osłony karoserią - inaczej jak w tradycyjnym Range Roverze. Przestrzeń ładunkowa ma 110 cm długości, a dostęp do niej jest poprzez elektrycznie sterowaną klapę. Dodatkowo pojawiło się ponad 100 komponentów specjalnie dedykowanych do tego auta.

W skład pakietu indywidualizującego wchodzi m.in. dodatkowy spojler, czarne felgi ze stopów lekkich czy wykończenie włóknem węglowym i aluminium. Startech dodatkowo poszerzył nadkola o 80 mm, a na życzenie klienta, dzięki pneumatycznemu zawieszeniu, prześwit może zostać obniżony o 30 mm.

Zobacz też: Range Rover Sport SVR: najszybszy model w historii marki w Poznaniu

O odpowiedni napęd Startech Range Rover'a dba 5-litrowe V8 o mocy 526 KM. Przyrost udało się uzyskać dzięki bardziej wydajnemu układowi wydechowemu. Ogromna moc pozwala rozpędzić potężnego Startech Range Rovera do 100 km/h w 5,3 sekundy.

Auto zadebiutowało podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Poniżej prezentujemy, którki materiał wideo prezentujący szalonego pick-up'a.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: