SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Studyjne Audi Prologue: początek nowej ery w stylistyce Audi - WIDEO

Studyjne Audi Prologue: początek nowej ery w stylistyce Audi - WIDEO

19.11.2014, godz. 21:45
studyjne Audi Prologue
studyjne Audi Prologue foto: Audi

Audi wkracza w nową, stylistyczną erę. Projektant Marc Lichte odpowiedzialny za stylistykę nowych pojazdów marki czterech pierścieni, prezentuje studyjny pojazd koncepcyjny. Audi Prologue będące innowacyjnym projektem dużego coupe, jest zapowiedzią nowego kierunku wzorniczego.

Podczas wystawy Los Angeles Auto Show debiutuje studyjne Audi Prologue. Jak tłumaczy jego twórca, wzornictwo pojazdu mocniej wyraża zaawansowaną technikę. Dwudrzwiowe coupe ma eleganckie i płynne kształty, zarysowane jednocześnie w sportowo napięty sposób. Jego forma i linie są innowacyjne, podobnie jak wnętrze niezakłócone zbędnymi elementami. Cały przód tablicy rozdzielczej to duży wyświetlacz dotykowy, a obsługa odbywa się częściowo za pośrednictwem wyświetlacza OLED zbudowanego z diod.

Przeczytaj też: TEST nowego Audi TT Coupe: zewnątrz ewolucja, wewnątrz rewolucja

Do napędu wykorzystano silnik 4.0 TFSI generujący moc 605 KM i 750 Nm. Audi Prologue wyposażone w taką jednostkę V8 Biturbo przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Samochód spala średnio 8,6 l benzyny na 100 km i emituje 199 g CO2 na km. Dynamiczny układ kierowniczy oddziałujący na cztery koła, ze skrętnymi do pięciu stopni kołami tylnymi sprawia, że duże coupe okazuje się na drodze wyjątkowo zwrotne i stabilne. W podwoziu zastosowano nową, pięciowahaczową konstrukcję oraz adaptacyjne, sportowe zawieszenie adaptive air suspension sport z regulowaną siłą amortyzacji. Felgi mają wielkość 20-cali a opony rozmiar 285/30. Tarcze hamulcowe z ceramiki wzmocnionej włóknem węglowym zapewniają maksymalną siłę hamowania. Reflektory to zupełna nowość typu Matrix Laser.

Nowy stylista Marc Lichte

"Przejrzysta filozofia prezentowana przez Marca i precyzyjne zrozumienie przez niego fundamentów marki, pozwoliły na stworzenie nowej strategii stylistycznej otwierającej nam zupełnie nowe perspektywy. Strategia jest progresywna i bardzo emocjonalna, perfekcyjnie wyraża nasze techniczne kompetencje i założenia jakościowe. Audi Prologue to jej pierwszy owoc – pojazd, który na nowo definiuje naszą markę" - mówi o Marcu Lichte prof. dr Ulrich Hackenberg (członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego).

WIDEO - takie jak Audi Prologue

Źródło: Audi
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: