SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Subaru Outback Touring i Legacy Sport po faceliftingu

Subaru Outback Touring i Legacy Sport po faceliftingu

09.05.2016, godz. 18:35
Subaru Legacy Sport i Outback Touring
Subaru Legacy Sport i Outback Touring foto: Subaru

Subaru zmodernizowało modele Outback Touring i Legacy Sport. Z zewnątrz zmiany są dość subtelne, a oferta wyposażenia wewnętrznego została wzbogacona o nowe akcesoria. Nowością dla obu modeli jest system pomagający uniknąć kolizji w trakcie cofania.

Subaru Outback Touring po faceliftingu wyróżnia się nową atrapą chłodnicy, srebrnymi relingami oraz 18-calowymi felgami o nowym wzorze. Kabina pasażerska została wyposażona w 7-calowy centralny wyświetlacz, który służy do obsługi systemu Starlink. Nowa jest też tapicerka Java Brown z perforowanej skóry. Do listy standardowego wyposażenia dorzucono podgrzewaną kierownicę. Do wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa dołączył nowy system Reverse Automatic Braking, który ma za zadanie pomoc w uniknięciu kolizji w czasie cofania.

Za napęd auta odpowiada czterocylindrowy boxer o pojemności 2.5 litra, który generuje moc 175 KM. Dla klientów, którzy szukają lepszych osiągów, Subaru ma w ofercie sześciocylindrowca o pojemności 3.6 litra i mocy 256 KM.

Zobacz również: Zupełnie nowe Subaru Impreza - symetryczny napęd i nowe gadżety

Tuż obok Outback Touring Subaru zaprezentowało także nową wersję Legacy Sport. W tym przypadku również obeszło się bez rewolucji. Wprawne oko zauważy nowy grill w ciemnym kolorze, nowe obudowy lusterek i 18-calowe felgi. Wewnątrz zagościł nowy 7-calowy wyświetlacz zarządzający systemem Starlink. Oprócz tego na liście wyposażenia pojawiła się dwukolorowa tapicerka z kontrastującymi przeszyciami, plastikowe dodatki imitujące włókno węglowe, a także elementy pokryte lakierem fortepianowym.

Pod maskę Legacy Sport trafia czterocylindrowy bokser o pojemności 2.5 litra. Moc maksymalna 175 KM trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem przekładni Lineartronic.

Ceny aut na polskim rynku nie są jeszcze znane.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: