SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Subaru VIZIV Future Concept: zapowiedź nowego Forestera

Subaru VIZIV Future Concept: zapowiedź nowego Forestera

02.11.2015, godz. 15:48
Subaru VIZIV Future Concept
Subaru VIZIV Future Concept foto: Subaru

Subaru jest coraz bliżej podjęcia decyzji o wprowadzeniu nowego Forestera. Koncepcja wyglądu auta  prezentuje się świeżo, ale jest to już trzeci projekt w linii Viziv. Poprzednie prezentowano kolejno w 2013 i 2014 roku.

Aby uspokoić fanów Subaru producent zapewnia, że mimo rewolucji w designie i znacznego przeskoku technologicznego, pod maskę nowego SUVa trafią uturbione silniki typu boxer. Nie wykluczone, że nowe auta będą wyposażone w technologię hybrydową, czyli oprócz tradycyjnego silnika, symetryczny napęd na cztery koła zostanie przekazany z silnika elektrycznego. To jeden z elementów nowej polityki Subaru polegającej na wprowadzaniu uniwersalnej platformy hybrydowej będącej bazą dla kilku modeli aut.

Zobacz też: Japońskie nowości Salonu Samochodowego Tokio 2015

Subaru stara się dogonić czołowych producentów aut w dziedzinie elektronicznych gadżetów. Nowy model ma potrafić automatycznie podróżować autostradą i samodzielnie parkować. Oprócz tego wnętrze ma mieć wiele możliwości adaptacji.

Cykl życia aut Subaru wskazuje, że najnowszy projekt może zostać skierowany do produkcji i już za kilkanaście miesięcy zastąpić Forestera.

VIDEO - z Tokio nadjeżdża nowy Forester

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: