SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Suzuki iV-4: Kolejna niespodzianka na salon we Frankfurcie

Suzuki iV-4: Kolejna niespodzianka na salon we Frankfurcie

31.07.2013, godz. 11:34
Suzuki iV-4
foto: Suzuki

Suzuki ujawniło pierwsze wizualizacje konceptu, który zostanie zaprezentowany na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie. Będzie on pokazywał w jakim kierunku pójdzie stylistyka przyszłych modeli japońskiego producenta. Trzeba przyznać, że to może być jedna z większych niespodzianek nadchodzącej imprezy.

Na dwóch wizualizacjach opublikowanych przez Suzuki widać zarysy sylwetki auta. iV-4 przybierze formę kompaktowego SUV-a o charakterystycznej stylistyce, która jest bardzo nowoczesna, wręcz nieco futurystyczna. Z przodu w oczy rzuca się masywność przedniego pasa, specyficzna atrapa chłodnicy oraz niewielkie lusterka. Ponadto na dachu zostały zamontowane dodatkowe reflektory, które nadają nieco off-roadowego smaczku. Oczywiście nie wszystkie pomysły wejdą do wersji produkcyjnej, jednak gdyby się tak stało, model ten mógłby być jednym z najlepiej wyglądających pojazdów na rynku.

>>> MINI Vision Concept: Zwiastun nowej generacji MINI - WIDEO <<<

Zdjęcie profilowe pokazuje, że Suzuki iV-4 przybierze klasyczną formę nieco kanciastego, dwubryłowego SUV-a o sporym prześwicie. Całość wygląda naprawdę nieźle, a z japońskiego auta bije wyrazisty charakter i siła. Oby tylko wariant produkcyjny nie zatracił tych cech. A jak można rozwinąć dziwną nazwę modelu? Japończycy interpretują ją w następujący sposób: "i" symbolizuje indywidualność, "v" należy rozumieć jako vehicle (z j. ang. pojazd), a liczba 4 jest synonimem napędu na cztery koła.

Tegoroczny salon samochodowy we Frankfurcie odbędzie się w dniach 12-22 września. Wtedy też Suzuki powinno przedstawić więcej szczegółów dotyczących koncepcyjnego pojazdu.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: