SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Świat pokochał Dacię Duster - to już milion egzemplarzy

Świat pokochał Dacię Duster - to już milion egzemplarzy

11.04.2014, godz. 15:57
Odmłodzona Dacia Duster
foto: Dacia

Dacia Duster to jeden z największych hitów w klasie SUV-ów ostatnich lat. Jest oferowana w przeszło 100 krajach na całym świecie, cieszy się niesłychanym zainteresowaniem i co ważne ma rewelacyjna cenę.

Dacia Duster zyskała uznanie w oczach nabywców dzięki swojej wszechstronności i atrakcyjnej cenie. Łączna produkcja przekroczyła właśnie już milion egzemplarzy! W zależności od rynku, SUV pojawia się w ofercie pod marką Dacia (między innymi w Polsce i w pozostałych krajach Europy), bądź jako Renault w Rosji, Indiach i Brazylii.

Auto dotychczas znalazło największą liczbę nowych właścicieli w Rosji (151 633 szt.), Francji (145 612 szt.), Brazylii (117 303 szt.), Indiach (85 974 szt.) i Niemczech: (70 159 szt.).

Przeczytaj też: Pierwsza wpadka Porsche Macan! Musiała pomóc Dacia Duster

Samochód przeszedł niedawno zmiany modernizacyjne. Pomimo sukcesywnego podnoszenia poziomu wyposażenia standardowego na przestrzeni 4 lat od debiutu, Dacia cały czas utrzymuje tę samą cenę wersji podstawowej, wynoszącą w Polsce 39 900 złotych. Duster jest oferowany na naszym rynku z silnikami benzynowymi o pojemności 1.6-litra, generującymi od 102 do 114 KM, a także z oszczędnymi dieslami 1.5-litra dCi o mocy od 85 do 110 KM.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: