SuperAuto nowości System nagłośnienia Burmester 3D do Panamery w cenie Dacii Sandero

System nagłośnienia Burmester 3D do Panamery w cenie Dacii Sandero

11.08.2016, godz. 16:46
Burmester 3D High-End Surround Sound-System w nowym Porsche Panamera
Burmester 3D High-End Surround Sound-System w nowym Porsche Panamera foto: Porsche

Dreszczyk emocji wywołany premierą nowego Porsche Panamera nie zdążył opaść na dobre, a specjaliści z Niemiec fundują nam kolejną nowość dostępną we flagowej limuzynie z Zuffenhausen.

Burmester® 3D High-End Surround Sound System – tak brzmi pełna nazwa zupełnie nowego nagłośnienia, które debiutuje w równie nowej Panamerze. Składający się z 21 głośników w tym 400-watowego subwoofera zestaw osiąga łączną moc na poziomie 1445W. Dwa dodatkowe głośniki umieszczone w przednich słupkach wspierane przez technologię Auro 3D są w stanie odzwierciedlić wrażenia akustyczne profesjonalnych hal koncertowych.

Sprawdź: Nowe Porsche Panamera: najszybsze auto z dieslem na świecie

System audio był ważną częścią pierwszej generacji limuzyny Porsche. Nowe wcielenie Panamery zostało dodatkowo dopracowane pod kątem nagłośnienia. Proces objął zastosowanie wydajnych wzmacniaczy klasy D, inteligentnych algorytmów, a także najnowszych i pionierskich osiągnięć w przetwarzaniu dźwięku. Ciekawostką jest fakt, że Porsche jest jedynym producentem motoryzacyjnym korzystającym z technologii AMT (Burmester® Air Motion Transformer) w swoich autach. Oferowany zestaw nie tylko wznosi na wyżyny poziom słuchanej muzyki, ale także polepsza jakość rozmów telefonicznych wykonywanych przy wykorzystaniu zestawu głośnomówiącego.

Ważną rzeczą w przypadku samochodów sportowych jest waga. Specjaliści od nagłośnienia Burmester® doskonale znali istotę sprawy. Kompletny zestaw waży zaledwie 14,3 kg, co przekłada się na świetny stosunek masy do mocy wynoszący 0,009 kg/W.

Nagłośnienie Burmester® 3D High-End Surround Sound System w polskim cenniku kosztuje 25 647 zł dla modeli Panamera 4S i Panamera 4S Diesel oraz 27 423 zł dla modelu Panamera Turbo. Za takie pieniądze można nabyć w polskich salonach fabrycznie nową Dacię Sandero.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: