SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach Audi

Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach Audi

27.06.2014, godz. 13:13
Systemy operacyjne Android i iOS w samochodach Audi
foto: Audi

Platformy operacyjne Google Android i Apple CarPlay już wkrótce znajdą zastosowanie w samochodach Audi. W przyszłości wszystkie ich funkcje zostaną zintegrowane z Audi Multi Media Interface (MMI).

Audi ściśle współpracuje ze światowymi liderami branży odpowiedzialnej za usługi dostępne na smartfonie, firmami Google i Apple. W przyszłości, kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z funkcji dostępnych w smartfonach za pośrednictwem systemów operacyjnych samochodu.

Jak mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego, "przyjazność dla użytkowników i nieznaczne odciąganie uwagi kierowcy od drogi, to najważniejsze czynniki w procesie integracji". Ponadto Audi ogromną uwagę przykłada do bezpieczeństwa danych. Funkcje związane z pracą samochodu są oddzielone od danych infotainment, co pozwala na zabezpieczenie ich przed dostępem niepowołanych osób.

Przeczytaj też: Audi prezentuje nowy silnik 3.0 TDI V6 clean diesel

Co ciekawe Audi jest członkiem-założycielem Google Open Automotive Alliance (OAA). Współpraca w ramach tego projektu jest prowadzona od początku 2014 roku i ma na celu zintegrowanie z samochodem systemu Android i jego aplikacji, pod wspólnym szyldem "Android Auto". Pierwsze rezultaty prac, to dostępna już w samochodach Audi usługa nawigacji za pomocą map Google oraz serwis streamingowy Google Play Music.

Rozpoczęły się także intensywne rozmowy z firmą Apple związane z integracją platformy CarPlay. Prowadzi je laboratorium rozwojowe Audi w Dolinie Krzemowej.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: