SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Szalone Lamborghini Rat Rod od młodych stylistów

Szalone Lamborghini Rat Rod od młodych stylistów

11.04.2014, godz. 14:47
Lamborghini Rat Rod
foto: www.pjwdesign.com

Ten futurystyczny, kanciasty potwór jest efektem pomysłowości dwóch studentów wzornictwa. Wizjonerski projekt czerpie inspiracje z amerykańskich pojazdów biorących udział w wyścigach typu drag race. Całość przyprawiono elementami stylistyki nawiązującymi do designu supersportowego Lamborghini Aventadora.

Szalony koncept to dzieło Polaka, Pawła Wiśniewskiego i jego przyjaciela, Jansa Slapinsa. Młodzi adepci wzornictwa popuścili wodzę fantazji, tworzą naprawdę szalony projekt. Bardzo mało prawdopodobne, aby wizja kiedykolwiek została wyprodukowana (nie jest to w końcu oficjalny projekt Lamborghini). Gdyby jednak przyszło zbudować ten szalony pojazd w realnej wersji, do tego celu użyto by najprawdopodobniej włókna węglowego i kompozytów, a pod maską znalazłby się silnik V8 pochodzący z jednego z modeli Lamborghini.

Przeczytaj też: WOW! Można zwiedzić muzeum Lamborghini przez internet z Google Street View!

Co ciekawe, styliści przyznali, że inspiracją dla nich był pierwszy z Batmobili - samochodów kultowego Batmana. W pojeździe z łatwością odnajdziemy również nawiązania do amerykańskich aut typu rat-rod z lat 40- , 50- i 60-tych. Aby pojazd wyglądał na połączenie retro z nowoczesnością, dodano także elementy, które przywodzą na myśl najmocniejsze auto włoskiego producenta - model Aventador.

Życzymy młodym stylistom kolejnych ciekawych pomysłów. Być może jeden z nich doczeka się w końcu wersji produkcyjnej.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: