SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Szczyt NATO to żniwa dla straży miejskiej. Odholowano setki samochodów

Szczyt NATO to żniwa dla straży miejskiej. Odholowano setki samochodów

08.07.2016, godz. 16:02
Straż Miejska
Straż Miejska foto: Super Express

Od środy 6 lipca w Warszawie, w związku z organizacją szczytu NATO, władze zakazały parkowania pojazdów w niektórych strategicznych miejscach. Kierowcy, którzy nie zwracali uwagi na nowe znaki nie doświadczyli taryfy ulgowej. Łącznie odholowano około 400 aut.

Przez kwestie bezpieczeństwa zawarte w wymogach organizacyjnych trwającego od piątku 8 lipca do niedzieli 10 lipca szczytu NATO, wiele warszawskich ulic zostało objętych zakazem zatrzymywania się (B-36) z tabliczką (T-24) informującą o usunięciu pojazdu na koszt właściciela. Kierowcy, którzy nie zastosowali się do nowych znaków i pozostawili pojazdy w nielegalnych miejscach, musieli liczyć się z tym, że ich auta zostaną usunięte na parkingi strzeżone. Mieszkańcy ulic objętych zakazami byli proszeni o przeparkowanie samochodów przed wprowadzeniem ograniczeń w parkowaniu pojazdów.

Zobacz też: Warszawa, szczyt NATO 2016. Tutaj nie parkuj - MAPY

Jak donosi serwis warszawawpigulce.pl od początku obowiązywania obostrzeń do godziny 7.00 w piątek 8 lipca strażnicy interweniowali w związku z naruszeniem zakazów parkowania475 razy, podejmując procedurę odholowywania pojazdów w 393 przypadkach. Tylko w ciągu jednej doby, od 7.00 rano w czwartek do piątkowego poranka Straż Miejska odnotowała 275 interwencji związanych ze złamaniem zakazu, odholowując 201 samochodów.

Procedura odzyskania odholowanego auta wymaga odwiedzenia kilku urzędów i kosztuje około 660 złotych za pierwszy dzień przechowywania auta. Każdy kolejny dzień to dodatkowe kilkadziesiąt złotych.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: