SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Szokujące Audi RS7! Samo jeździ i to z prędkością 240 km/h - WIDEO

Szokujące Audi RS7! Samo jeździ i to z prędkością 240 km/h - WIDEO

21.10.2014, godz. 09:37
Audi RS7 piloted driving concept
Audi RS7 piloted driving concept foto: Audi

Audi znowu szokuje i zadziwia konkurencję. Tym razem firma z czterema pierścieniami w logo zbudowała autonomicznego potwora! To model RS7 o mocy 560 KM, który samodzielnie jeździ z bardzo wysokimi prędkościami po torze wyścigowym Hockenheim.

Ten samochód to kolejny pokaz możliwości. Samochód o nazwie Audi RS7 piloted driving concept, okrążyło w tempie wyścigowym i bez kierowcy tor Grand Prix w Hockenheim. Czas okrążenia wyniósł nieco ponad 2 minuty, co jest bardzo dobrym osiągnięciem. Wyczyn ten pokazuje, jak zaawansowane w Ingolstadt są prace nad autonomicznymi samochodami.

Sprawdź też: TEST Audi A7 Sportback po liftingu: luksus w dynamicznym opakowaniu

Jak to możliwe? Demonstracyjny pojazd korzystał ze specjalnie przetworzonych danych GPS, przekazywanych za pomocą wysokiej częstotliwości fal, zgodnie ze standardem przyjętym w motoryzacji. Jednocześnie kamery 3D zamontowane w samochodzie filmowały pokonywaną drogę, a specjalny program obliczeniowy porównywał dostarczane przez nie obrazy z danymi zapisanymi w pokładowym komputerze. Dzięki temu Audi RS7 co do centymetra poruszało się po obranym kursie.

W pracach nad systemami autonomicznej jazdy, Audi wspierają pracownicy działów rozwojowych koncernu Volkswagen, laboratorium Electronics Research Laboratory (ERL) oraz naukowcy z kalifornijskiego Stanford University.

WIDEO - Audi RS7 samo jeździ po torze wyścigowym

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: