SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Tak wygląda elektryczne BMW i5!

Tak wygląda elektryczne BMW i5!

06.10.2016, godz. 09:18
Patent BMW i5
Projekt BMW i5 foto:

Elektryfikacja aut następuje w zastraszającym tempie. BMW nie zamierza pozostawać w tyle i przygotowuje elektryczną limuzynę z prawdziwego zdarzenia. Pierwsze szkice znalazły się w japońskim biurze patentowym.

Nie są to zdjęcia lecz jedynie wygenerowany trójwymiarowy model pięciodrzwiowego pojazdu. Widać od razu inspirację zarówno miejskim i3 jak i liniami zaczerpniętymi ze sportowego i8. Zauważyć można, że drzwi będą otwierane tak jak właśnie w i3 – zdradza to położenie klamek. Przynależność do rodziny "i" widać również z tyłu. Oczywiście charakterystyczny dla marki grill i nerki zostały zachowane.

Zobacz też: BMW X2 Concept – kolejny gracz w segmencie SUV-ów

Plotki na temat i5 pojawiały się już od dłuższego czasu, jednak nie wiedzieliśmy jak auto będzie się prezentować. Najwyraźniej wybrano bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, bowiem auto z profilu bardzo przypomina Toyotę Prius.

BMW i5 będzie prawdopodobnie oferowane jako "czysty" elektryk oraz z tzw. Range extenderem, czyli małym silnikiem spalinowym działającym jako generator prądu w razie potrzeby.

BMW zarezerwowało w patencie również oznaczenia od i1 do i9. Można wnioskować, że dostępne będą dwie gamy pod jednym parasolem marki – jedna tradycyjna, druga czysto elektryczna.

W BMW pojawiają się plotki twierdzące o elektrycznym SUV-ie, którego premiera może mieć miejsce już w przyszłym roku. Taki pośpiech nie dziwi – Mercedes uruchomił swoją "elektryczną" markę EQ na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: