SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Tak wygląda najdroższe Ferrari w historii! Ferrari F12 TRS za 4,2 mln dolarów - FOTO

Tak wygląda najdroższe Ferrari w historii! Ferrari F12 TRS za 4,2 mln dolarów - FOTO

18.06.2014, godz. 10:18
Ferrari F12 TRS
foto: Worldcarfans

Najbardziej elitarni producenci samochodów oferują klientom niezliczone możliwości konfiguracji i serie specjalne swoich modeli. To i tak nic w porównaniu do tego, co robi Ferrari. Włosi dla najbardziej wymagających klientów budują auto w jednym egzemplarzu, niemal zupełnie od podstaw! Scuderia przygotowała właśnie najdroższy pojazd w swojej historii - model F12 TRS.

Za podstawę zapierającego dech w piersiach supercaru posłużył najnowszy model F12 Berlinetta. Auto pozbawiono tradycyjnego dachu, przerabiając je na nadwozie typu targa. Co ciekawe, samochód wyposażono w system odzyskiwania energii KERS, żywcem przeniesiony z bolidów Formuły 1.

Zobacz też: Sportowe Ferrari przerobione na pickupa! Dobrze wygląda? GALERIA

To wyjątkowe auto otrzymało nazwę F12 TRS i zostało zbudowane na specjalne zamówienie bardzo zamożnego pasjonata marki Ferrari. Włoska stajnia wyceniła to cacko na 4,2 miliona dolarów co w przeliczeniu daje niewiarygodną kwotę 12,8 milionów złotych!

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: