SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Taki jest poprawiony Volkswagen Jetta - ZDJĘCIA

Taki jest poprawiony Volkswagen Jetta - ZDJĘCIA

15.04.2014, godz. 10:58
Volkswagen Jetta po nowym liftingu
foto: Volkswagen

Volkswagen Jetta przeszedł gruntowny zabieg odświeżenia. Kompaktowy sedan został udoskonalany głównie z myślą o rynku amerykańskim, gdzie świetnie się sprzedaje. Wersja przeznaczona dla Europy zadebiutuje dopiero na jesieni. Co zmieniło się w aucie?

Debiut poprawionej Jetty nie przypadkowo zaplanowano na salon samochodowy w Nowym Jorku (18-27 kwietnia). Jest to jeden z najpopularniejszych sedanów na świecie i najważniejszy model Volkswagena w Ameryce Północnej. Od 1979 roku wyprodukowanych zostało ponad 14 milionów egzemplarzy sześciu generacji auta.

W poprawionym sedanie zmieniła się nieco stylistyka przodu i tyłu. Zderzaki nabrały nowego kształtu, opcjonalne są reflektory biksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów, czy diodowe światła tylne. W kabinie zadbano o jeszcze lepszą ergonomię. Pojawiła się nowa generacja kierownic z przyciskami pozwalającymi na obsługiwanie między innymi tempomatu. Zoptymalizowana została aerodynamika i zachowanie pojazdu podczas zderzenia. Amerykańska Jetta jest przygotowana do uzyskania najlepszych wyników w testach US NCAP oraz w testach zderzeniowych IIHS.

Przeczytaj też: Nowy Volkswagen Passat 2015 na pierwszych szpiegowskich zdjęciach - WIDEO

Pod maską pojawi się najnowsza generacja silników TDI. Jetta 2.0 TDI Clean Diesel rozwija teraz moc 150 KM i spełnia wymagania wchodzącej w życie w USA normy emisji spalin LEV3/ Tier3. W porównaniu z poprzednikiem zużywa o siedem procent mniej paliwa i należy do najoszczędniejszych modeli samochodów osobowych na rynku amerykańskim. Silnik TDI Clean Diesel dostępny będzie także w odmianie 115 KM oraz 210 KM. Będzie też wersja Full Hybrid (moc systemowa 125 kW/170 KM).

W kwestii bezpieczeństwa wprowadzono nowe systemy wspomagające, znane z wyższej klasy samochodów. Przykładowo jest: Blind Spot Detection (zwraca uwagę kierowcy na pojazdy znajdujące się w martwym polu widzenia), Rear Traffic Alert (moduł czujników radarowych pomagający uniknąć kolizji przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego), Front Assist ostrzegający przed kolizją z jadącym z przodu pojazdem oraz reflektory biksenonowe z funkcją dynamicznego i statycznego doświetlania zakrętów.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: