SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Tak zmieniło się BMW serii 5 - porównanie generacji F10 i G30 na WIDEO

Tak zmieniło się BMW serii 5 - porównanie generacji F10 i G30 na WIDEO

23.01.2017, godz. 11:28
BMW 5 G30
BMW 5 G30 foto: BMW

Już niedługo będziemy mogli zasiąść za kierownicą nowego BMW serii 5. Zmiany w stosunku do poprzednika mogą wydawać się kosmetyczne, jednak to tylko pozory. Producent podzielił się wideo, na którym porównano obydwie generacje.

Wystarczy powiedzieć, że nowa generacja serii 5 – ukryta pod nazwą G30 – została zaprojektowana na zupełnie nowej platformie CLAR, dzięki czemu zrzuciła aż 100 kilogramów w stosunku do starszego auta. Ewolucja stylistyczna ukrywa gruntowne zmiany pod skórą, dlatego też BMW postanowiło przedstawić dokładnie co i jak zaktualizowano w porównaniu do generacji F10.

Przeczytaj: Tak wygląda elektryczne BMW i5!

G30 jest dłuższe od poprzednika o 36 milimetrów, szersze o 6 milimetrów i wyższe o 2 milimetry od poprzednika. „Piątka” mocno nawiązuje do „siódemki”, dokładnie tak jak Mercedes Klasy E przypomina Klasę S. W pasie przednim zagościły reflektory wykonane w technologii LED, a małe poprawki w ukształtowaniu nadwozia pozwoliły na zmniejszenie oporu aerodynamicznego nawet do Cx = 0,22 (520d EfficientDynamics).

Pod maską zagoszczą zarówno benzynowe jak i wysokoprężne motory: czterocylindrowe silniki o pojemności dwóch litrów oraz sześciocylindrowe, oczekiwane przez fanów, trzylitrówki. BMW zaoferuje sześciobiegowe skrzynie manualne oraz dziewięciobiegowe automaty.Będąca na razie w fazie projektu M5 po raz pierwszy w historii będzie miała napęd na cztery koła i pojawi się w sprzedaży pod koniec roku.

Jak dokładnie zmieniło się BMW serii 5? Więcej w filmie przygotowanym przez producenta.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: