SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Taka będzie Arrinera Hussarya! Znamy ostateczny wygląd pierwszego polskiego superauta - ZDJĘCIA

Taka będzie Arrinera Hussarya! Znamy ostateczny wygląd pierwszego polskiego superauta - ZDJĘCIA

02.04.2014, godz. 13:06
Arrinera Hussarya
foto: Arrinera Automotive

Na stronie producenta opublikowano pierwsze zdjęcia ostatecznej wersji sportowego samochodu rodem z Polski. Arrinera przekonuje, że model Husarya jest już na zaawansowanym etapie przygotowania do produkcji. Czy polski supercar ma szanse w rywalizacji chociażby z Lamborghini?

Trzeba przyznać, że firma Arrinera Automotive budzi w świecie motoryzacji bardzo duże emocje. Pojawiały się liczne zarzuty, że cały projekt jest jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy od inwestorów. W zdobyciu wiarygodnego wizerunku pomogło niewątpliwie zaangażowanie do projektu Lee Noble'a, znanego konstruktora samochodów sportowych.

Wszystko wskazuje na to, że samochód jednak faktycznie powstanie. W sieci krążą filmiki przedstawiające testy prototypu. Od pewnego czasu można było też natrafić na liczne grafiki przedstawiające nadwozie samochodu. Co więcej, kilka dni temu na stronie producenta pojawiły się oficjalne wizualizacje, które rzekomo przedstawiają końcowy wygląd pierwszego supersportowego samochodu z Polski.

Zobacz też: Zwiedź muzeum Lamborghini przez internet z Google Street View

Bez wątpienia, design pojazdu prezentuje się znakomicie. Nadwozie posiada muskularną budowę i nie brak mu sportowego sznytu. Wprawne oko odnajdzie nawiązania stylistyczne do znanych aut sportowych m.in. ze stajni Lamborghini, jednak Hussaryi nie można odmówić naprawdę świetnego projektu.

Pozostaje w takim razie trzymać kciuki za wejście samochodu do produkcji. Jeśli tak się stanie, nareszcie polska motoryzacja znowu będzie mogła się czymś pochwalić.

WIDEO - zobacz test drogowy prototypu Arrinera Hussarya -

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: