SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Taka jest całkiem nowa Kia Rio czwartej generacji

Taka jest całkiem nowa Kia Rio czwartej generacji

01.09.2016, godz. 11:50
Kia Rio czwarta generacja
Kia Rio czwarta generacja foto: Kia

Kia Rio będąca globalnie najlepiej sprzedającym się modelem marki Kia, doczekała się już IV generacji. Koreański producent prezentuje pierwsze fotografie i informacje o nowości segmentu B.

Nowa generacja Kii Rio została zaprojektowana przez specjalistów z centrów stylistycznych koreańskiej marki ulokowanych w Niemczech, Korei oraz Kalifornii. Auto przedstawia nowy nurt oparty na zdecydowanie ostrzejszych liniach. Przedni grill zachował charakterystyczny kształt tygrysiego nosa, ale stał się znacznie węższy, a co za tym idzie nowocześniejszy i dopasowany do wyglądu całości.

Zintegrowane, dwufunkcyjne soczewkowe lampy główne są węższe i ciekawsze w formie niż poprzednio. Lampy podkreślone nową listwą świetlną LED. Zmiany te, w tym rozsunięcie gniazd lamp przeciwmgielnych w zderzaku przednim mają na celu optyczne poszerzenie pojazdu.

Zobacz też: TEST Kia Rio 1.4 CRDi L: przyjacielski hatchback

Auto pozycjonowane w segmencie B urosło względem poprzednika. Długość mierzy 4065 mm (+15 mm), szerokość 1725 mm (+5 mm), a wysokość 1450 mm (-5 mm). Rozstaw osi wzrósł o 10 mm i teraz wynosi dokładnie 2580 mm. Wymiary te przekładają się na większą przestrzeń w kabinie. Dodatkowo projekt wnętrza to całkowita nowość. Z konsoli wyrasta duży ekran dotykowy skupiający w sobie różne multimedia poszukiwane w dzisiejszych czasach przez użytkowników. Panel obsługi został starannie przemyślany, aby korzystanie ze wszelkich urządzeń pokładowych było jak najbardziej przyjazne. Kierownica oraz zestaw zegarów wyglądają jak elementy z najbardziej aktualnych modeli.

Jak na razie Kia nie ujawnia szczegółów dotyczących ani systemów wsparcia montowanych w pojeździe, ani informacji o jednostkach napędowych. Więcej dowiemy się już wkrótce. Auto zostanie oficjalnie pokazane szerokiej publiczności podczas jesiennego Salonu Samochodowego w Paryżu. Nowe Rio do produkcji trafi pod koniec 2016 roku.

Kia Rio to światowy hit. Tylko w roku 2015 auto sprzedało się w ilości ponad 473 000 egzemplarzy. W Polsce Kia Rio zajmuje 3 miejsce na liście sprzedaży modeli samochodów marki Kia (3377 sprzedanych aut w 2015 r.).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: