SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Taki będzie nowy Volkswagen Passat CC?

Taki będzie nowy Volkswagen Passat CC?

31.12.2014, godz. 11:57
2015 Volkswagen Passat CC
foto: X-Tomi Design

Volkswagen CC różniący się wyglądem od klasycznego sedana, czeka na swoją drugą generację. W internecie pojawiła się wizja auta, która wygląda tak zaskakująco dobrze, że produkcyjna odmiana może od niej niewiele odbiegać.

Model CC debiutujący w 2008 roku nosił nazwę Passat CC. Niecodziennie wyglądające auto klasy średniej powstało na platformie Passata B6. Po przeprowadzonym liftingu w 2012 roku  oznaczenie okrojono już tylko do CC, co nie zmieniło faktu, że i tak każdy mówiąc o tym modelu posługuje się pierwotną nazwą.

Przeczytaj też: TEST Volkswagen CC R-line 2.0 TSI DSG: gdy klasyczny Passat to za mało

Skrót "CC" po rozwinięciu to Comfort Coupe. Karoseria jest bardziej stylowa i przywodzi skojarzenia ze sportem, ale przy zachowaniu kompletu 4 drzwi, stara się być podobnie użyteczna jak standardowy sedan.

Aktualny Volkswagen Passat B8 posłużył grafikom z X-Tomi Design do stworzenia wizji odmiany CC. W porównaniu z odmianą Limousine widać niżej poprowadzoną linię dachu, duże koła i agresywniejszy przód. Projekt ten wygląda naprawdę dobrze, dlatego można się spodziewać, że oczekiwane auto będzie bardzo zbliżone do tego z grafiki.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: