SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Tesla Model S najbezpieczniejszym autem na świecie? - WIDEO

Tesla Model S najbezpieczniejszym autem na świecie? - WIDEO

22.08.2013, godz. 14:30
Tesla Model S
Tesla Model S foto: Tesla

Tesla Motors, amerykański producent aut o elektrycznym napędzie ma powody do dumy. Tesla Model S została w Stanach Zjednoczonych okrzyknięta najbezpieczniejszym samochodem dostępnym na rynku. Przedstawiciele National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) przyznali zeroemisyjnej sportowej limuzynie notę 5,4 gwiazdek, na maksymalną skalę 5,0 gwiazdek!

Tesla Motors to motoryzacyjne przedsiębiorstwo założone w 2003 roku. Nazwa marki odnosi się do słynnego inżyniera i wynalazcy serbskiego pochodzenia Nicoli Tesli, który m.in. znacznie przyczynił się w historii na rozwój techniki radiowej. Amerykańska firma z siedzibą w Kalifornii zajmuje się produkcją samochodów osobowych wyłącznie o napędzie elektrycznym. Do niedawna głównym produktem była sportowa Tesla Roadster, a w 2012 roku do oferty dołączyła 5-drzwiowa limuzyna Tesla Model S o sylwetce przypominającej auta typu coupe.

>>> Renault Twizy - TEST elektrycznego wozidełka - ZDJĘCIA <<<

Gwarantujący niesamowite osiągi Model S (dostępne wersje o mocy od 257 KM do 421 KM), to stuprocentowe auto elektryczne. Wóz wykonany w znacznej części z aluminium ma płaską podłogę, pod którą umieszczono zestaw akumulatorów. Dzięki temu środek ciężkości rozłożono maksymalnie jak najniżej, co sprawia, że dachowanie pojazdem jest niemal niemożliwe. Napęd stanowi silnik elektryczny usytuowany przy tylnej osi, co pozwoliło wyeliminować wał napędowy, czy skrzynię biegów. Limuzyna pozwala na przewóz 7 osób (układ miejsc 5+2) i przez brak konwencjonalnego silnika dysponuje dwoma bagażnikami (pierwszy pod maską, a drugi z tyłu z rozkładanymi 2 siedziskami).

Tesla Model S według testów zderzeniowych organizacji badawczej NHTSA (amerykański odpowiednik Euro NCAP), została okrzyknięta najbezpieczniejszym autem w USA. Co ciekawe, National Highway Traffic Safety Administration choć nie stosuje rankingu powyżej 5 gwiazdek, to Tesli Model S przyznała rekordowe 5,4 gwiazdek.

WIDEO - tak zachowuje się Model S w trakcie zderzenia

.

WIDEO - poznaj historię niesamowitej Tesli Model S

.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: