SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Toyota 86 Style Cb, czyli wygodniejsze GT86 z całkiem nową twarzą - FOTO

Toyota 86 Style Cb, czyli wygodniejsze GT86 z całkiem nową twarzą - FOTO

13.02.2015, godz. 11:53
Toyota 86 Style Cb
Toyota 86 Style Cb foto: toyota

Japończycy z myślą o wewnętrznym rynku stworzyli nową odmianą Toyoty GT-86. Samochód o nazwie Toyota 86 Style Cb to nic innego, jak wyraźnie przemodelowany sportowy wóz, który charakteryzuje się całkiem innym pasem przednim oraz bardziej komfortowymi nastawami zawieszenia.

Niektórzy klienci w Japonii bardzo chcieli by posiadać model GT-86, ale jest on dla nich zbyt twardy i zbyt mocno nastawiony na sport. Toyota znalazła na to rozwiązanie i stworzyła ugrzecznioną wersję tego samochodu. Silnik, moc i napęd na koła tylne pozostały w oryginale (2.0 boxer 200 KM), a zmianom uległa konfiguracja układu jezdnego. Zawieszenie łagodniej znosi nierówności, a układ kierowniczy pracuje lżej.

Przeczytaj: TEST Toyota GT86 2.0 Boxer TRD: w małym ciele wielki duch - WIDEO

Do kompletu nadwozie coupe zostało wyraźnie przemodelowane. Z przodu zamiast zderzaka z wielkim wlotem powierza i złowrogo spoglądających na drogę lamp, wstawiono obły zderzak i zgrabne owalne reflektory. Inne są elementy dekoracyjne na przednich błotnikach, spoiler na klapie bagażnika, czy obręcze kół. W kabinie poprawiono jakość stosowanych materiałów. Są lepsze tapicerki i możliwość dodania ozdobnych wstawek nawet z drewna, tak by zadać nieco więcej szyku.

Toyotę 86 Style Cb (rozwinięcie skrótu Cool beauty) można kupić tylko w Japonii.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: